ACCIDENT pe şoseaua Timişoara-Cenad. Au fost implicate trei maşini şi un autocar cu 54 de pasageri

Un accident grav s-a produs pe şoseaua ce leagă Timişoara de Vama Cenad. Un autocar şi trei autoturisme s-au lovit puternic. Călătorii au trecut printr-o spaimă teribilă.
Iulian Tudor
19 sept. 2016, 13:50
ACCIDENT pe şoseaua Timişoara-Cenad. Au fost implicate trei maşini şi un autocar cu 54 de pasageri

Accidentul s-a petrecut, luni, in jurul orei 14.00, in apropiere de localitatea Cenad. Soferul unui autoturism a vrut sa intre pe un drum secundar si s-a oprit sa acorde prioritate celor care veneau din sens opus. In spate se afla o alta, iar din urma lor a venit autocarul. Soferul autobuzului n-a apucat sa franeze si a intrat in plin in cele doua autotusime, primul dintre ele fiind proiectat pe contrasens, unde a izbit o alta masina ce venea din fata. In urma impactului, autocarul a ajuns in santul de pe marginea drumului, scrie opiniatimisoarei.ro.

„Un sofer a vrut sa faca stanga, am oprit si am asteptat in spatele lui sa faca stanga. El a dat prioritate la masinile din fata si am asteptat dupa el. Cel din spate, cu autocarul a venit brusc in noi, ne-a luat din plin, ne-a impins in fata, am intrat pe contrasens si domnul din fata a intrat in noi”, a declarat unul dintre cei implicati in accident.

In autocar se gaseau 54 de calatori care s-au speriat ingrozitor. Din toate cele 4 masini, doar 2 oameni au fost raniti. Acestia au fost preluati de ambulante si transportati de urgenta la spital pentru ingrijiri si investigatii.

Politistii au demarat o ancheta pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Citeşte şi Accident grav în Caraş Severin. Autorităţile au activat CODUL ROŞU de intervenţie

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
Lovitură la FCSB! Gigi Becali a anunțat în direct decizia bombă: „Începe cu Botoșani”. Exclusiv
Capital.ro
Economia României a stagnat în trimestrul II din 2026. INS a publicat date provizorii care arată o evoluție mai slabă decât în aceeași perioadă a anului trecut
Playtech.ro
Ziua Marinei Române 2026. Spectacol pe mare și în aer pe 15 august. Programul complet în Constanța și în țară
Adevarul
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor care au greșit!” Care este ordinea corectă de trecere
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Șoferul care a produs tragedia din Brașov a fost reținut. În ce stare de sănătate s-ar fi aflat, în timpul incidentului
iamsport.ro
Uluitor! Fostul atacant din SuperLiga zbura mii de kilometri doar ca să se tundă: ”Este iluzia că acel salariu vine la infinit”
MediaFlux
Roxana Dobre, soția lui Florin Salam, ajutor nesperat în stradă! Cine i-a luat toate bagajele din mână Foto și Video Paparazzi
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat