Accident pe Valea Oltului. O persoană a murit, alte două sunt rănite

O persoană a murit şi două sunt rănite, una fiind în stare critică, în urma coliziunii unui autoturism cu un TIR, pe DN 7, în localitatea Câineni. 
Alina Costache
15 iun. 2019, 07:18
Accident pe Valea Oltului. O persoană a murit, alte două sunt rănite

Accidentul rutier s-a produs sâmbătă dimineaţă pe DN7, în localitatea Câineni, şi s-a soldat cu trei victime: o persoană decedată şi două rănite – o femeie care are multiple traumatisme şi care va fi transportată la spitalul din Sibiu, şi conducătorul autotrenului, care a primit îngrijiri medicale la locul accidentului.

„În accident au fost implicate trei persoane: conducătorul autotrenului, un bărbat de aproximativ 60 de ani, care are un traumatism cranio-cerebral minor şi care a refuzat transportul la spital, o femeie de aproximativ 60 de ani cu politraumatisme comatoase, în stare gravă, degradantă, care a fost transportată la spitalul din Sibiu, şi conducătorul autoturismului, găsit în stop cardiorespirator şi care, din nefericire, a fost declarat decedat după efectuarea manevrelor de resuscitare de către medicul de pe ambulanţa SAJ Sibiu”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Vâlcea, Cătălin Popescu.

Din informaţiile furnizate de poliţişti, se pare că autoturismul – în care se aflau bărbatul decedat şi femeia rănită grav – ar fi izbit frontal TIR-ul. Cele două victime au fost găsite încarcerate.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Iubita lui Mario Fresh și-a etalat silueta de invidiat! Cât de bine arată Miruna în costum de baie
Fanatik.ro
Schimbarea suferită de cea mai frumoasă sportivă din lume. Decizia luată la 6 ani de la retragere
Capital.ro
Proprietarii de apartamente și garsoniere, taxați în plus. Se va achita mai mult la întreținere: Administratorii nu vor avea alternative
Playtech.ro
Pedepse mai dure pentru şoferii care nu plătesc parcarea! Noutăţile din 2026 pentru proprietarii de maşini
Adevarul
Unul dintre fiii lui Ramzan Kadîrov este, la vârstă de 9 ani, proprietarul unei vile în valoare de 10 milioane de dolari
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Teo Trandafir a dormit în același pat cu Julio Iglesias! Prezentatoarea a dezvăluit totul în platoul „Follow us”. Cum a reacționat Ilinca Vandici
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1, convins că deja a fost decisă campioana: ”Acolo merge trofeul! Praful și pulberea se aleg”
MediaFlux
Ministrul Muncii anunță bani în plus la pensie. Cum se vor da banii românilor în 2026
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend