Accident rutier grav în Dej. Un tânăr de 20 de ani a murit UPDATE

Un tânăr de aproximativ 20 de ani din Dej şi-a pierdut viaţa, luni dimineaţa, în urma unui grav accident rutier.
Iulian Tudor
28 dec. 2015, 11:39
Accident rutier grav în Dej. Un tânăr de 20 de ani a murit UPDATE

Tânărul era pasager pe scaunul din dreapta, in masina condusa de tatal sau. Acestia se indreptau spre Viile Dejului, dar intr-o curba, spune soferul, un autoturism a patruns pe contrasens pentru a depasi o autobasculanta oprita pe marginea drumului, scrie dejeanul.ro.

In incercarea de a evita impactul frontal cu autoturismul aflat in depasire, soferul a tras de volan stanga, a intrat in derapaj si s-a izbit lateral de autobasculanta. In urma impactului extrem de puternic, fiul soferului a ramas incarcerat.

Medicii, paramedicii si pompierii au trecut imediat la descarcerarea acestuia, dar in timpul manevrelor de scoatere a victimei din masina, a intrat in stop-cardiorespirator.

Dupa ce l-au scos, manevrele de resuscitare au continuat pe targa ambulantei, langa masina, dar din pacate, leziunile suferite de acesta au fost incompatibile cu viata.

La spital a ajuns soferul autoturismului, cu rani usoare, dar in stare de soc. Politistii de la rutiera au efectuat cercetari pentru a afla cu exactitate cauzele producerii accidentului.

Citeşte şi Un israelian a călcat cu maşina o tânără marocană în Iaşi. Şoferul a fugit de la locul accidentului FOTO

 

 

Revenim cu amănunte. 

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
De ce a eșuat, de fapt, Gică Hagi în primul mandat pe banca echipei naționale. Cum s-a produs ruptura de Mircea Sandu
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Meseria bănoasă pentru care nu ai nevoie de studii. Cursul costă până în 900 de lei, dar poți câștiga chiar și 10.000 de lei pe lună
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a izbucnit la adresa FRF după ce a apărut pe lista pentru postul de selecționer: ”Fraier nu o să fiu niciodată!”
MediaFlux
Când pică Paștele catolic și ortodox în aceeași zi. Lista sărbătorilor până în 2030
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj