Accidente grave cu pietoni în Bucureşti şi în ţară VIDEO

O bătrână a fost lovită mortal de o masină în Sectorul 2 al Capitalei, când încerca să traverseze bulevardul neregulamentar. Asta în timp ce în Argeş, un bărbat a fost izbit în plin, la câţiva paşi de casă. Iar în Constanţa, doi oameni, soţ şi soţie au fost loviţi pe trecerea de pietoni. Şoferul a fugit de la locul faptei, informează România TV.
Iulian Tudor
17 mart. 2017, 07:52
Accidente grave cu pietoni în Bucureşti şi în ţară VIDEO

În Capitală, în intersecţia dintre bulevardul Mihai Bravu şi Maior Coravu, o femeie de aproximativ 60 ani a încercat să traverseze printr-un loc neregulamentar. Un şofer nu a observat-o la timp şi a lovit-o în plin. Bărbatul se afla în maşină cu mama sa.

„A traversat neregulamentar, da. Nu s-a văzut, a văzut-o la 30 de secunde mai puţin, s-a lovit de oglinda maşinii, viteză nu era, el a şi frânat, dar nu a putut să o evite”, a spus mama şoferului.

La faţa locului au ajuns mai multe echipaje SMURD care au resuscitat-o pe bătrână si au transportat-o imediat la spital. Femeia a murit însă la scurt timp.

Un bărbat din Argeş şi-a găsit sfârşitul după ce a fost lovit în plin de o maşină la doar câţiva paşi de locuinţa sa. Şoferul spune că s-a trezit pur şi simplu cu omul în faţă şi nu l-a mai putut evita. Impactul a avut loc într-o zonă în care nu există trecere de pietoni.

Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost zero.

Iar în Constanţa, doi oameni, soţ şi soţie au fost loviţi pe trecerea de pietoni. Cei doi traversau pe culoarea verde a semaforului. Un şofer care mergea cu viteză la volanul unei maşini de lux i-a lovit în plin, apoi a fugit. Cei doi răniţi au fost transportaţi la spital. Până la ora aceasta, fugarul nu a fost găsit.

Un pieton a fost rănit şi în Vrancea. Un tânăr de 18 ani a fost izbit în plin în timp ce se plimba pe drumul naţional 23 Focşani-Braila împreună cu alţi doi prieteni. Din spusele martorilor, cei trei mergeau pe mijlocul şoselei, deşi zona nu este iluminată şi ploua. Mai mult, ar fi consumat băuturi alcoolice înainte de a ieşi la plimbare.

Citeşte şi Un microbuz a căzut într-o prăpastie din Peru, cel puţin 15 morţi

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Cutremur de 6,7 în Japonia! Un tsunami a lovit coasta nordică a țării apoi
Fanatik.ro
Femeia arbitru Iuliana Demetrescu, făcută praf după Dinamo – Csikszereda 4-0! Cristi Balaj: “Nu a fost penalty la Musi! Bărbații din VAR au încurcat-o, nu trebuiau să intervină”
Capital.ro
Călin Georgescu dorea să fugă din România. Noi dezvăluiri despre firmele și oamenii din jurul lui Constantin Dănuț Hanț, cel care l-ar fi angajat fictiv
Playtech.ro
Europa, în pericol! O spune unul dintre marii rivali ai lui Putin: Pregătiţi-vă de război!
Adevarul
Anii în care românii au trăit iluzia libertății și a democrației. Cum a fost salvat comunismul după Revoluție
wowbiz.ro
El știe unde e Dani Mocanu! Ce se întâmplă acum cu artistul și evenimentele la care urma să cânte, în timp ce poliția îl caută în toată România
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Nenorocire fără margini în Dolj! Doi șoferi, de 20 și 36 de ani, și-au pierdut viața într-un grav incident rutier. O a treia persoană a rămas încarcerată
iamsport.ro
Mihai Stoichiță, gest lipsit de respect la înmormântarea lui Emeric Ienei
MediaFlux
Cei care votează trăiesc mai mult. Ce legătură au alegerile cu sănătatea
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru românii care vor credite!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume