ACCIDENTE teribile în ţară. Două persoane au murit, iar altele au fost rănite VIDEO

În Sibiu o maşină de polişie s-a izbit de un taxi şi apoi s-a răsturnat. Un tânăr de 19 ani din Gorj a murit după ce s-a izbit cu maşina de un stâlp, informează România TV. De asemenea, un alt bărbat a murit în Germania tocmai când voia să se întoarcă acasă, în Gorj, după doi ani de muncă peste hotare. Iar la Suceava, 9 persoane au fost rănite după ce trei maşini s-au făcut praf.
Iulian Tudor
22 mai 2017, 07:45
ACCIDENTE teribile în ţară. Două persoane au murit, iar altele au fost rănite VIDEO

Impact violent între o maşină de poliţie şi un taxi pe o stradă din Sibiu. În urma accidentului, maşina de poliţie s-a răsturnat. Doi agenţi de poliţie, şoferul de pe taxi şi o femeie au fost uşor răniţi şi transportaţi la spital pentru mai multe investigaţii.

Maşina de poliţie aparţine celor de la Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Sibiu. Poliţia a deschis o anchetă pentru a stabili cine este vinovat de producerea accidentului.

Teribil accident în comuna Hurezani din judeţul Gorj. Un tânăr de 19 ani a apăsat prea tare pedala de acceleraţie şi a pierdut controlul volanului. Maşina s-a oprit într-un stâlp de pe marginea drumului, iar băiatul a rămas încarcerat.

Ceilalţi şoferi care au văzut accidentul au sunat imediat la 112, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viaţa.

Accident cumplit şi în Suceava. Un şofer a intrat într-o depăşire fără să se asigure şi a lovit în plin un alt autoturism care circula regulamentar, apoi a ricoşat în alt vehicul. În total 9 oameni au fost răniţi.

Tragedie pentru un tânăr de 24 de ani din Gorj. Bărbatul a murit în Germania tocmai când voia să se întoarcă acasă, în Gorj, după doi ani de muncă peste hotare. Tânărul a murit după ce un tir a intrat în maşina pe care o conducea.

Avea 24 de ani și voia să se întoarcă acasă, în comuna gorjeană Roșia de Amaradia, după doi ani de muncă în Germania. Destinul lui Nicolae Ciuteanu a fost curmat brusc într-un accident rutier care a avut loc zilele trecute, în timp ce se întorcea de la serviciu. Un autotren a izbit autoturismul în care se afla gorjeanul, alături de un coleg iranian și de fratele patronului pentru care lucra. Rudele lui Nicolae Ciuteanu au contractat o firmă de pompe funebre care va aduce în țară trupul neînsuflețit, pentru a fi înmormântat în localitatea natală, scrie pandurul.ro.

Nicolae Ciuteanu lucra de aproape doi ani în Germania, în domeniul construcțiilor, cu forme legale. Miercuri după-amiază, mașina pe care o conducea a fost izbită de un TIR, care se angajase în depășirea unei motociclete. În autoturism se mai afla fratele patronului pentru care gorjeanul lucra, dar și un al coleg de-al său, iranian. Cei trei se întorceau de la serviciu, spune, îndurerat, fratele gorjeanului. „Mai aveau vreo 7 minute până acasă în momentul în care s-a produs nenorocirea. Se aflau într-un Ford Focus, 2002 anul de fabricație. Era o mașină normală pentru muncă. Fratele meu și colegul său iranian au murit pe loc, iar fratele patronului a doua zi. Fratele a venit la mine, în Germania, în luna octombrie 2015. În septembrie, anul trecut, eu m-am retras, ceea ce urma să facă și el chiar în seara respectivă. Mi-am deschis aici o firmă de construcții, urma să continuăm amândoi aici”, a spus Adrian Ciuteanu.

În Germania se află și mama tânărului, care a plecat în urmă cu circa o lună. Acolo lucrează la o plantație de căpșune. Acum familia tânărului face toate diligențele pentru ca trupul neînsuflețit să fie adus în țară, pentru a fi înhumat creștinește. „Este în Düsseldorf. Am angajat o firmă de pompe funebre care să poată face toate actele necesare, să mi-l repatrieze. Firma de pompe funebre îmi garantează că marți seara vor fi aici și, probabil, joi va avea loc înmormântarea”, a mai spus Adrian Ciuteanu.

Tânărul mort în Germania are și două surori. Una dintre ele este elevă în clasa a XII-a, iar cealaltă soră, de 26 de ani, căsătorită la Craiova, urmează să devină mămică. Nicolae Ciuteanu nu era căsătorit.

Citeşte şi Accidente grave în Hunedoara şi Olt. Cinci copii răniţi, o femeie a fost dusă cu elicopterul la spital

DailyBusiness
Grindeanu îl acuză pe Boloș pentru cheltuielile din Fondul de Rezervă: „Mecanismul a fost propus de ministrul Finanțelor”
Spynews
Vremea se schimbă radical în aproape jumătate de țară. Furtuni violente lovesc România | HARTA
Bzi.ro
Imagini rare cu fiul lui Mircea Badea și Carmen Brumă. Vlad, în vârstă de 11 ani, surprins în vacanța din Tenerife
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Dan Alexa. Antrenorul lui Poli Timișoara participă la Asia Express alături de Gabi Tamaș
Capital.ro
Bani pentru moștenitori după un deces. Reguli succesiune în România. Documentul ce nu poate lipsi din dosar
Playtech.ro
Ajutor pentru facturi la energie: cum completezi corect cererea pentru tichete
Adevarul
Scene bizare la o grădiniță din Satu Mare: Copiii, îmbrăcați în uniforme de Șoimi ai Patriei și Pionieri. Cum răspunde instituția
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Un bărbat a tras cu arma pe terasa unui restaurant! Peste 6 victime până în acest moment! Atacatorul nu a fost prins! Primele detalii despre ucigaș și incident
Economica.net
O nouă eră pentru Dacia electrică
Prosport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
kanald.ro
Criză politică în Franța, după ce Guvernul Francez a căzut
Cancan.ro
Elena Udrea se angajează! Unde va activa fosta blondă de la Cotroceni, la 2 luni după ce a fost eliberată din penitenciar
iamsport.ro
Anunț-ȘOC în direct: 'El va fi următorul selecționer al României! Și asta cât de curând'
MediaFlux
Bani mai puțini pentru pensionari în septembrie. Cine va primi ajutor
stirilekanald.ro
VIDEO Criză politică în Franța, după ce Guvernul a rămas fără susținere în Parlament. Emmanuel Macron va numi un nou prim-ministru "în următoarele zile”
substantial.ro
În sfârșit! O tehnică unică, capabilă să te ajute pentru totdeauna cu durerile de spate și chinuitorul nerv sciatic. Asta chiar nu stiam!