Actorul britanic John Hurt, diagnosticat cu CANCER PANCREATIC

John Hurt, actorul britanic de două ori nominalizat la Oscar pentru rolurile din filmele "Expresul de la miezul nopţii / Midnight Express" şi "Omul elefant / The Elephant Man", a anunţat că a fost diagnosticat cu cancer pancreatic.
Filip Stan
16 iun. 2015, 18:19
Actorul britanic John Hurt, diagnosticat cu CANCER PANCREATIC

John Hurt, în vârstă de 75 de ani, spune însă că va continua să lucreze, în ciuda acestui diagnostic: „Fac tratament şi sunt mai mult decât optimist în privinţa unui rezultat satisfăcător, la fel ca echipa de medici care mă tratează”.

Actorul, care a interpretat personajul War Doctor în 2013 în serialul „Doctor Who”, spune că a decis să îşi continue activitatea profesională: „Voi continua să mă concentrez pe obligaţiile mele profesionale şi voi înregistra în curând piesa «Jeffrey Bernard Is Unwell» pentru postul BBC Radio 4”.

John Hurt a fost înnobilat la începutul anului 2015 şi a primit din partea reginei Elizabeth a II-a titlul de cavaler al Ordinului Imperiului Britanic pentru servicii deosebite aduse artei dramatice.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Lovitura teribilă pentru U Cluj. Ce suspendare îl așteaptă, de fapt, pe Cristiano Bergodi
Capital.ro
Un nou partid în România, cu Călin Georgescu președinte. 2 nume mari vor lipsi sigur din el: L-au folosit și trădat
Playtech.ro
Poți opri complet căldura într-un apartament la bloc? Ce spune legea
Adevarul
Lumea în pericol. Verdict sumbru după raportul de la Munchen: „Garanțiile de securitate se diluează. Rusia încă are forța să facă o nefăcută”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Afaceristul Sorin Ciprian Iacob s-a stins din viață în urma unui grav incident rutier, în Ciortești! UPDATE: Femeia însărcinată și copilul și-au pierdut viața la spital
iamsport.ro
A auzit ce a spus MM Stoica și a șters pe jos cu el: ”Arată nivelul lui mental, e același scriitor prolific în închisoare care a bătut un suporter! Mai țineți minte FCSB - Viitorul 2-5?”
MediaFlux
Anunț pentru românii care așteaptă pensia pe card
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj