Adelina Pestrițu s-a plimbat cu metroul în București. Vedeta a atras toate privirile. „Lumea adevărată se vede în afara confortului solitar al propriei mașini”

Adelina Pestrițu, care activează ca influencer, a renunțat la mașinile sale de lux și a ales să meargă cu metroul prin București. Influencerița a fost foarte apreciată de urmăritorii săi online pentru că a circulat cu transportul în comun.
Alina Costache
22 apr. 2024, 16:28
Adelina Pestrițu s-a plimbat cu metroul în București. Vedeta a atras toate privirile.

Adelina Pestrițu și soțul ei, Virgil Șteblea, au ales ca în acest weekend să-și petreacă timpul la o cafenea din București. Amândoi s-au urcat în metrou și au circulat cu acest mijloc de transport până la destinație.

Adelina Pestrițu are 1,8 milioane de urmăritori pe Instagram, iar influencerița le-a arătat acolo fanilor ei cum a fost pentru ea călătoria cu metroul, cu care nu s-a mai plimbat de multă vreme.

Citește și Monica Tatoiu bea şi fumează zilnic în Postul Paştelui: „N-am ţinut post normal niciodată. Nici la spovedanie nu am fost”

„Ne bucurăm că ai decis să folosești metroul. Să înțeleg că se întâmplă foarte rar și din acest motiv ai marcat momentul”, a scris o urmăritoare.

„Bravo, să mergeți mai des și în aglomerație dacă se poate, lumea adevărată se vede în afara confortului solitar al propriei mașini!”, a scris altcineva.

Adelina Pestrițu a fost destul de surprinsă să constate că, chiar și în weekend, era foarte aglomerat în metrou.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Adelina Pestritu (@adelina.pestritu)

Câți bani câștigă Adelina Pestrițu

Adelina Pestrițu are o viață la care mulți doar visează. După ce a renunțat la televiziune, vedeta a început să se ocupe exclusiv de activitatea ei din online. S-a concentrat pe crearea de conținut și gestionarea propriului ei brand pe rețelele sociale.

Conform datelor furnizate de Oficiul Național al Registrului Comerțului (ONRC), pentru Economica.net, firma Adelinei Pestrițu, Space Media Production, a avut o performanță financiară remarcabilă în anul 2022. Cu contracte de imagine bine plătite și activități în domeniul agențiilor de publicitate, firma a înregistrat o cifră de afaceri netă de 1,9 milioane de lei și un profit net de 1,18 milioane de lei în acel an.

Citește și Cristina Cioran se teme pentru viața ei: „A venit la un eveniment ca să mă sperie și să mă amenințe! Nu se lasă până nu mă omoară”. Scandalul cu Alex Dobrescu continuă

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
E gata! Denis Alibec și-a reziliat contractul cu FCSB și va juca la Farul! Exclusiv
Capital.ro
Românii care stau în locuință cu chirie. Dreptul proprietarului nu e nelimitat. Se consideră clauză abuzivă
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil