Adrian Cristea, interzis la FOTBAL. Decizie DRASTICĂ luată de FRF

Comisia de Disciplină a FRF i-a interzis, miercuri, lui Adrian Cristea, jucător legitimat la Concordia Chiajna, orice activitate legată de fotbal până la achitarea unei datorii pe care o are către Steaua.
Filip Stan
10 feb. 2016, 14:58
Adrian Cristea, interzis la FOTBAL. Decizie DRASTICĂ luată de FRF

„Nerespectarea dispoziţiilor art. 57, alin.8 din Statutul FRF – Admite cererea în temeiul art. 85.3, lit. a) din RD şi sancţionează jucătorul Cristea Adrian cu măsura interzicerii desfăşurării oricăror activităţi legate de fotbal până la data îndeplinirii obligaţiei de plată catre FC Steaua Bucureşti”, se arată pe site-ul oficial al LPF.

CITEŞTE ŞI Salariul INCREDIBIL al lui Adrian Cristea la Concordia Chiajna

Conflictul a pornit în ianuarie 2014, când Adrian Cristea a fost dar afară de Gigi Becali. Fotbalistul s-a adresat, la începutul lunii aprilie a aceluiaşi an, comisiilor abilitate de la FRF, iar Comisia de Recurs a obligat Steaua să-i plătească nu mai puţin de 120.000 de euro din drepturi salariale, drept primă de calificare în grupele UEFA Champions League.

Steaua a întors decizia la TAS, unde cele două părţi s-au înţeles ca fotbalistul să renunţe la toate procesele intentate, după ce fusese suspendat din orice activitate fotbalistică până la retragerea plângerilor formulate împotriva fostei echipe. În septembrie 2015, FRF a stabilit că jucătorul trebuie să-i plătească Stelei suma de 3.720 de lei pentru cheltuieli de judecata, aceasta reprezentând şi suma pentru care a fost suspendat în urma deciziei de miercuri.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie fără margini înainte de UTA – Dinamo. S-a aruncat de la etajul 7 și a murit
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Cum poţi afla dacă ai moştenit acţiuni primite de părinţi sau bunici în Cuponiada anilor ’90: actul esenţial pentru a fi despăgubit
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Fostul jucător din Liga 1 ajuns în comă a plecat după retragere în afară pentru ”un trai mai bun”! Munca de jos l-a învățat o lecție: ”Tata m-a întrebat: «Fotbal sau școală?»”
MediaFlux
România sare în aer! S-au anunțat prețurile gazelor în 2026
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet