Adrian Mutu anunţă din India: „Cariera mea încă nu s-a încheiat”

Adrian Mutu este legitimat la FC Pune City, în India, unde a jucat doar 90 de minute adunate în trei etape. La ultimul meci, Mutu a rămas pe banca de rezerve. Totuşi, "Briliantul" este optimist în ceea ce priveşte cariera sa profesională.
Filip Stan
15 oct. 2015, 10:17
Adrian Mutu anunţă din India:

Adrian mutu a acordat un interviu pentru Live Mint si anunta ca este departe de finalul carierei.

„Sunt curios despre noua mea experienta. Stiu ca liga a fost populara si bine condusa anul trecut, asa ca sunt increzator pentru acest nou sezon. Am avut parte de un start bun, cu toate conditiile si facilitatile in cantonamentul din Turcia. Superliga Indiana este la inceput si sunt bucuros ca dau o mana de ajutor aici. Sper sa pot ajuta la dezvoltarea fotbalului in India”, a declarat Adrian Mutu.

Citeşte şi Adrian Mutu, dezastru total în India

Atacantul care va împlini 37 de ani în ianuarie 2016 a vorbit si despreinceputul carierei: „Fotbalul era ca o religie pentru noi. Romania a fost un stat comunist pana am avut eu zece ani. Parintii mei erau profesori, asa ca nu era nimic de facut in afara de a merge la scoala si a juca fotbal”.

Indienii de la Live Mint vrobesc si despre „scandalul Cocaina”, dar si despre performantele lui Adrian Mutu, printre care si marcarea a 101 goluri in Serie A.

„Mă uit în urmă, am făcut şi greşeli, dar am trecut peste ele. Dar nu mă gândesc la ele prea mult. Nu le văd ca pe ceva care mi-au distrus cariera. Nu regret nimic. Sunt fericit unde sunt acum. careira mea nu s-a terminat inca. Poate se apropie de final, dar deja ma gandesc la viitor, fioe ca manager, fie ca antrenor”, a mai spus Adrian Mutu.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
De ce a ales Novak Djokovic să-și părăsească țara și să se mute în Grecia. Motivul neașteptat: „Sunt minunate”
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Stagii de cotizare la pensie 2025. Complet, potenţial sau minim
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
CFR Cluj riscă să fie retrogradată forțat în Liga 2! Cum a ajuns clubul din Gruia în această situație incredibilă
MediaFlux
Catedrala Națională se închide pe perioadă nelimitată. Când mai poate fi vizitată
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai