Adriana Bahmuțeanu continuă șirul acuzațiilor. Motivul real pentru care copiii ei nu vor să plece din casa lui Prigoană

Moartea lui Silviu Prigoană, pe 12 noiembrie, într-un restaurant din Bran, a lăsat în urma sa o familie profund marcată de conflicte și controverse. Cunoscut pentru succesul său în afaceri și viața personală adesea tumultoasă, Prigoană a lăsat în urma sa nu doar amintiri, ci și o serie de dispute care au atras atenția autorităților.
Filip Stan
23 nov. 2024, 11:06
Adriana Bahmuțeanu continuă șirul acuzațiilor. Motivul real pentru care copiii ei nu vor să plece din casa lui Prigoană

Cel mai controversat subiect este custodia  celor doi copii ai fostei soții a lui Silviu Prigoană, Adriana Bahmuțeanu, care acum se află în mijlocul unui conflict aprins cu familia acestuia.

După decesul afaceristului, tensiunile dintre Adriana Bahmuțeanu și ceilalți membri ai familiei Prigoană au atins cote alarmante. În centrul disputei se află copiii celor doi, Maximus și Eduard, care, potrivit surselor, nu vor să părăsească vila în care au locuit împreună cu tatăl lor.

De asemenea, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) este implicată în încercarea de a găsi o soluție care să asigure un viitor stabil și sănătos pentru cei mici, în ciuda atmosferei tensionate din familie.

Locuința în care locuiesc copiii, amenajată cu loc de joacă, aparate de tip slot machine și chiar un cinematograf, a devenit un loc extrem de atractiv pentru ei. Acest lucru face și mai complicată decizia de a-i muta într-un alt mediu, dată fiind dificultatea de a le oferi un spațiu echilibrat și lipsit de influențe externe. În contextul în care copiii nu par să fie dornici să părăsească vila, Adriana Bahmuțeanu a făcut un apel la instanță pentru a-și reglementa accesul la locuința respectivă.

Citește și: Florin Salam, jefuit. Hoții au intrat în casa manelistului și au furat genți și bijuterii în valoare de 20.000 de euro

„În casă au păcănele, loc de joacă, cinema, cum să vrea copiii să plece de acolo? Dacă instanța mă lasă să intru acolo, trebuie să îmi pună și mie o cameră la dispoziție. Îmi iau 3 bulendre și mă duc acolo. Doamna Mihaela n-are ce să caute acolo, în casă. A fost doar concubină, n-are nicio putere, n-a avut copii cu Prigoană. Am interzis copiilor să joace la păcănele, să nu devină dependenți. Prigoană a vrut să facă ca în Las Vegas”, a declarat Adriana Bahmuțeanu pentru CANCAN SENZAȚIONAL.

Aceasta nu este prima dată când Bahmuțeanu și familia Prigoană se confruntă cu divergențe legate de educația și îngrijirea copiilor.

Citește și: Detaliul legat de averea lui Prigoană care o va înfuria pe Adriana Bahmuțeanu. Cât valorează de fapt vila din SUA a afaceristului

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Cutremur puternic de 7,1 grade pe scara Richter! Unde s-a produs | VIDEO
Fanatik.ro
Privatizare mascată în inima Bucureștiului. Cum au ajuns terenurile statului de la Sala Polivalentă să fie „înghițite” de afaceri private
Capital.ro
Atacul cibernetic de la ANCPI amână depunerea proiectelor AFIR. Când vor putea aplica fermierii pentru finanțare
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă te prinde un incendiu de vegetație în vacanță. Greșeala pe care mulți turiști o fac
Adevarul
„Autostrada spre iad" a miliardarilor: sute de vile de lux, mistuite de cel mai devastator incendiu din istoria recentă a Franței
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 34 de ani și-a pierdut viața după ce și-a abandonat soția pe marginea unui drum din Italia. În mașină se afla și fiul lor de 9 ani
iamsport.ro
171 de luni de suspendare și aproape 375.000 de euro amenzi! Verdictul care lovește în plin un club din România
MediaFlux
Românii, vizați de noi controale ANAF. Veniturile din anumite surse sunt luate la puricat de Fisc
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România