Adriana Bahmuţeanu lansează acuzaţii dure la adresa văduvei lui Silviu Prigoană. „Aşa ceva nu se întâmplă dacă eşti o mamă bună” 

Adriana Bahmuţeanu continuă lupta pentru cei doi copii pe care îi are cu Silviu Prigoană, care au locuit în casa tatălui lor. Între timp, prezentatoarea TV i-a declarat război Mihaelei Botezatu, ultima parteneră a fostului ei soţ.
Filip Stan
19 nov. 2024, 16:14
Adriana Bahmuţeanu lansează acuzaţii dure la adresa văduvei lui Silviu Prigoană.
Adriana Bahmuţeanu lansează acuzaţii dure la adresa văduvei lui Silviu Prigoană. "Aşa ceva nu se întâmplă dacă eşti o mamă bună" 

Adriana Bahmuțeanu a cerut inclusiv ajutorul Poliției ca să-și ia cei doi băieți minori din casa lui Silviu Prigoană, unde aceştia au locuit până să se întâmple tragedia. Lucrurile nu au fost deloc simple, pentru că băieții afaceristului din prima lui căsnicie s-au împotrivit! În aceste condiţii, vedeta TV a făcut toate demersurile juridice pentru a-și recupera copiii.

„Doamna Bahmuţeanu Adriana Cristina este reprezentantul legal al celor doi minori rezultaţi din căsatoria cu defunctul Silviu Prigoană. Moartea unei persoane este un fapt juridic care marchează sfârşitul capacităţii de folosinţă a drepturilor şi obligaţiilor civile, inclusiv capacitatea de folosinţă a drepturilor şi îndatoririlor părinteşti. Interpretand per a contrario dispoziţiile art. 110 alin. (1) C. civ. referitoare la tutelă, rezultă că decesul unuia dintre părinţi conduce, în mod automat, la exercitarea exclusivă a drepturilor şi îndatoririlor părinteşti de către părintele supravieţuitor, fără a fi nevoie de intervenţia instanţei de tutelă, respectiv, la încetarea definitivă a exerciţiului drepturilor şi îndatoririlor părinteşti de către soţul decedat”, a explicat avocata Ionela Vasile pentru luju.ro.

Citeşte şi: EXCLUSIV Adriana Bahmuțeanu își plânge durerea! Vedeta își vrea băieții înapoi: „Ia labele de pe copiii mei, că mor cu tine de gât, jar mănânci!”

Pe de altă parte, Adriana Bahmuțeanu a intrat în război și cu Mihaela Botezatu, femeia care i-a fost alături lui Silviu Prigoană în ultimii opt ani, care se opune ca cei doi băieți să plece la mama lor.

„Copiii sunt, în primul rând, extraordinar de afectați. Copiii nu pot dormi din cauză că văd ce se întâmplă la televizor. Copiii vor merge la școală de săptămâna viitoare. Copiii vor să stea în casa în care au trăit cu tatăl lor. Este o situație grea pentru toată familia. Copiii sunt hrăniți, îngrijiți, toată lumea are grijă de ei. Copiii nu vor să o vadă pe Adriana şi spun: ştim ce i-ai făcut lui tati”, a spus Mihaela Botezatu, văduva lui Silviu Prigoană.

Citeşte şi: EXCLUSIV Adriana Bahmuțeanu face dezvăluiri fără precedent. Silviu Prigoană voia să facă un transplant de inimă în Germania: „Nu avea banii, acolo costă foarte mult”

„În primul rând că ea ar trebui să aibă o doză de bun simț și să nu se bage în situația asta. Să își vadă de cei trei copii ai ei, ce treabă are cu ai mei? Mai ales că, după cum am aflat, ar fi fost decăzută din drepturi în cazul unuia dintre copii. Ori o astfel de situație nu se întâmplă dacă ești o mamă bună, decât dacă e vorba de un abuz, de neglijare sau alienare parentală poate, nu știu… Așa că să își ia labele de pe copiii mei!”, a declarat Adriana BAhmuţeanu pentru Cancan.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Sorinel Copilul de Aur și-a dus soția în vacanță, după scandalul cu fosta amantă! Ce destinație au ales
Fanatik.ro
Câți bani primește Universitatea Craiova pentru drepturile tv ale meciului retur cu KuPS. Exclusiv
Capital.ro
Consiliul Concurenței analizează scumpirile recente ale carburanților. Bogdan Chirițoiu: Așteptăm datele aferente ultimei săptămâni
Playtech.ro
Câți bani mai câștigă șoferii de Uber și Bolt după scumpirea motorinei şi benzinei. Sumele după taxe și carburant
Adevarul
„Soția s-a rănit într-un fier ieșit din saltea”. Vacanța de 2.380 de euro a unei familii de români într-un hotel de 5 stele din Turcia s-a transformat într-un coșmar
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Român de 19 ani, MORT după ce a cules r... Vezi mai mult
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Amendă dacă vorbești pe speaker. Controale în autobuze
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România