Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană: „Mă rog de el cu cerul și cu pământul, dar refuză”

Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană. Cei doi au avut cea mai controversată relație din showbiz, în urmă cu 21 de ani s-au căsătorit prima dată, iar de atunci au mai ajuns de patru ori în fața ofițerului Stării Civile. Ultimul divorț a fost a cincea oară, în 2015. Din mariajul lor au rezultat doi copii, Eduard și Maximus.
Alina Costache
16 iul. 2024, 12:08
Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană:
Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană

Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană. În ciuda neînțelegerilor dintre ei, jurnalista afirmă că ar putea să se împace oricând cu fostul ei soț, însă el nu vrea, evită să vorbească cu ea de zece ani.

Citește și: Adriana Bahmuțeanu, momente de coșmar. Vijelia a luat acoperișul de pe blocul în care locuiește. Internauții s-au amuzat teribil. ”Acum chiar că nu are toate țiglele pe casă!”

Adriana Bahmuțeanu vrea să se împace cu Silviu Prigoană

M-aș împăca oricând cu domnul Prigoană, să fim părinți. Într-o relație de cuplu, nu, dar m-aș împăca oricând cu el, ca să fim părinții copiilor noștri, pentru că noi acum nu suntem împăcați. El refuză de 10 ani să vorbească cu mine, deși mă rog de el cu cerul și cu pământul să redevenim părinți.

Pentru că ce a fost între noi a fost între noi ca și cuplu, dar copiii noștri ar fi bine să se simtă iubiți. Ar fi bine să ne vadă stând la aceeași masă și discutând despre problemele lor, pentru că sunt adolescenți și sunt probleme destul de multe. Din păcate, nu am reușit să îl înduplec pe domnul Prigoană să stea la aceeași masă cu mine”, a dezvăluit Adriana Bahmuțeanu, în emisiunea online „Fiță cu Adiță”.

Chiar dacă povestea lor a durat peste un deceniu, vedeta spune că nu a rămas cu nimic din cele cinci căsătorii cu Silviu Prigoană. „Pur și simplu pentru că nu aveam nimic pe numele nostru sau pe numele meu. Întotdeauna se întâmpla ca achizițiile să fie făcute în perioada în care eram divorțați. E adevărat, la una dintre primele despărțiri, acumulase niște bunuri, destul de multe, la nivelul anului 2003-2004 vorbeam de 4-5 milioane de euro.

Și am făcut un partaj voluntar, i-am dat o semnătură la notar și i-am spus că renunț la partea mea de împărțeală, pentru că de fapt nu avusesem nici o contribuție. Și am vrut să-i demonstrez că nu stau cu el pentru bani. Nu-mi pare rău, nu banii țin o relație”, a precizat Adriana Bahmuțeanu în podcastul Marei Bănică.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Ce se mai întâmplă cu fiica lui Ilie Năstase. Ultimul mesaj pe care l-a transmis
Capital.ro
ITP pentru permisul auto. Legea care i-ar afecta pe șoferii pensionari. Ar deveni restrictiv pentru vârstnici
Playtech.ro
Guvernul anunță reducerea cu 50% a impozitului pe proprietate. Cine sunt românii care vor beneficia de această măsură
Adevarul
Mobilizare pentru Autostrada Bucureștiului: circulăm la vară pe A0 între A2 și A3. Stadiul lucrărilor
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Legenda Stelei, atac necruțător: ”FCSB nu a avut adversar când a luat titlurile! Neubert e mai important decât Charalambous și Pintilii, pe el nu îl pune la punct nimeni”
MediaFlux
Românii vor primi 1.200 de lei pe an pentru energie și gaze. Schema care ar putea înlocui plafonarea
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil