Afaceristul turc care a ucis-o pe Mirela şi a aruncat-o lângă Autostrada A1 s-a întâlnit cu sora victimei după crimă

Afaceristul turc care a ucis-o pe Mirela și a aruncat-o lângă Autostrada A1 a avut un comportament aparent normal după crimă. S-a întâlnit cu sora Mirelei pentru a-i înapoia buletinul victimei, pe care îl luase drept garanție pentru datorii. Mai mult, i-a spus femeii că a ajutat-o pe Mirela să recupereze telefonul de la amanet.
Filip Stan
15 apr. 2024, 11:49
Afaceristul turc care a ucis-o pe Mirela şi a aruncat-o lângă Autostrada A1 s-a întâlnit cu sora victimei după crimă
Afaceristul turc care a ucis-o pe Mirela şi a aruncat-o lângă Autostrada A1 s-a întâlnit cu sora victmei după crimă

Afaceristul turc care a ucis-o pe Mirela şi a aruncat-o lângă Autostrada A1 s-a întâlnit cu sora victmei după crimă. În fața magistraților, afaceristul turc își dorește să-și folosească problemele psihice drept apărare, susținând că neadministrarea tratamentului l-a determinat să comită crima. Cu toate acestea, anchetatorii afirmă că afecțiunile sale psihice nu îi afectează capacitatea de discernământ, dar va fi supus unei expertize psihiatrice, transmite antena3.ro.

Femeia ucisă, Mirela, îi ceruse bani afaceristului turc și trebuia să îi returneze a doua zi. Pentru a garanta această sumă, îi lăsase buletinul. După dispariția ei, sora Mirelei a fost contactată de bărbat, care i-a restituit buletinul. Totuși, comportamentul ciudat al acestuia a ridicat suspiciuni, iar sora femeii a alertat poliția.

Mirela era cunoscută cu afaceristul turc de aproximativ trei ani și îi ceruse bani de mai multe ori, acumulând o datorie de aproximativ 10.000 de lei. Bărbatul avea obiceiul să își noteze împrumuturile și să pună victima să semneze pe caiet. De asemenea, el îi cerea în mod repetat restituirea banilor.

Afaceristul turc a recunoscut că a luat victima din apropierea unui magazin, a dus-o acasă la el și, în urma unor dispute legate de datoriile neachitate, a lovit-o cu un scaun, provocându-i inconștiența. Apoi, a dus-o în baie, a stropit-o cu apă, și văzând că nu se mai trezește, a mutilat-o și a abandonat cadavrul pe câmp.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi detalii în cazul româncei găsite moartă în lada patului, în Italia. Fiul ei de 6 ani, posibil martor-cheie în anchetă
Fanatik.ro
Marcel Pușcaș, acid cu Florin Tănase după Sepsi – FCSB 0-0: „Zici că-i buricul târgului!”. Comparație între transferurile celor două echipe: „Decât Labonni, mai bine Mawa și Oberlin”
Capital.ro
Serviciile de informații din SUA avertizează asupra riscului unui atac al Rusiei asupra NATO. Scenariul ar putea deveni posibil până în 2029
Playtech.ro
Câți bani a strâns un român din ambalajele SGR în doar câteva luni. Metodele prin care clienții spun că își dublează suma
Adevarul
Poliția i-a confiscat Ferrari-ul de 3,7 milioane de lire sterline la o jumătate de oră după ce s-a urcat la volan
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Este stare de urgență în Columbia, după cutremurul de 7,4 pe Richter! Cel puţin 132 de persoane s-au stins şi 570 au fost rănite
iamsport.ro
Trauma care i-a schimbat viața fratelui lui Radu Drăgușin: ”Un om barbar. Nu concepeam așa ceva!”
MediaFlux
Putin a fugit din Moscova. Președintele Rusiei se teme tot mai mult de Zelenski
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat