Agresorul fostului ofiţer SRI, găsit MORT în Centrul Vechi al Capitalei, a fost REŢINUT

Tânărul suspectat că l-a agresat sâmbătă dimineaţă pe un fost ofiţer SRI în Centrul Vechi al Capitalei a fost reţinut pentru 24 de ore. El va fi prezentat în faţa magistraţilor cu propunere de arestare pentru 29 de zile. Ordonanţa de reţinere a fost emisă după ce, cu greu, au reuşit poliţiştii să-l audieze pe agresor deoarece acesta era atât de beat încât a adormit în secţia de poliţie. Suspectul este acuzat şi de tâlhărie după ce a furat 70 de lei de la victimă.
Filip Stan
09 mart. 2013, 14:38
Agresorul fostului ofiţer SRI, găsit MORT în Centrul Vechi al Capitalei, a fost REŢINUT

Un bărbat în vârstă de 20 de ani a fost reţinut pentru 24 de ore în cazul morţii unui fost ofiţer SRI, survenită după un conflict spontan ce a avut loc în Centrul Vechi al Capitalei.

Suspectul fusese prins de autorităţi, iar sâmbătă după-amiază procurorii au emis pe numele lui o ordonanţă de reţinere pentru 24 de ore, urmând ca el să fie dus în faţa magistraţilor cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile.

Tânărul de 20 de ani a fost prins încă de dimineaţă, dar a fost nevoie să fie lăsat să doarmă câteva ore pentru a putea fi interogat. Acesta era confuz şi susţinea că nu-şi aminteşte nimic.

Conflictul a fost unul spontan şi s-a produs în faţa unui bar. Cei doi, tânărul de 20 de ani şi fostul ofiţer SRI, în vârstă de 36 de ani, s-au luat la bătaie, iar acesta din urmă a căzut, s-a lovit la cap şi a rămas inconştient. La locul incidentului au sosit trei ambulanţe SMURD. Medicii au încercat în zadar să-l resusciteze, dar după o oră au declarat decesul.

Suspectul este acuzat şi de tâlhărie, după ce ar fi furat 70 de lei de la victimă.

„În această dimineaţă în jurul orelor 6 a intrat într-un conflict cu victima, i-a aplicat mai multe lovituri de pumni şi picioare şi i-a sustras o sumă de bani din buzunare, în jur de 70 de lei. Suspectul a negat săvârşirea faptei, a spus că s-a întâlnit cu victima însă nu l-a lovit”, a declarat procurorul Solomon.

Scandalul a avut loc la câţiva metri de sediul poliţiei din centrul vechi. Numai că poliţiştii n-au auzit nimic şi au intervenit abia după ce un trecător i-a alertat. Pe strada respectivă au loc adesea scandaluri şi bătăi.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Se schimbă legea “Mitică Dragomir!” Care sunt principalele modificări: dispare zona-tampon, liber la bere şi bannere pe stadioane. Când intră în vigoare
Capital.ro
Trecerea la ora de iarnă în 2025. Weekend-ul în care dăm ceasul cu o oră înapoi. Ora 4.00 va deveni ora 3.00
Playtech.ro
Cât a ajuns să coste un loc de veci în 2025 și ce taxe suplimentare trebuie să plătești
Adevarul
Aventurile a doi vloggeri în locul unde românii sunt mai urâți ca oriunde. „Cea mai mare plăcere a lor e să bată străini pe stradă”
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale Irynei înainte să fie ucisă în trenul din Carolina de Nord! Ce a apucat să spună înainte de atacul cumplit care i-a provocat moartea
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Noul cuplu din lumea vedetelor. Supermodelul se iubește cu celebrul milionar
kanald.ro
Un copil a murit din cauza rujeolei la câțiva ani după ce a contactat boala. Micuțul nu a avut niciun simptom ani de zile
Cancan.ro
Răsturnare de situație! Cine spune că profesoara din Mehedinți nu s-a sinucis. 'Sâmbăta seara a plecat de mine, îi făcuse...
iamsport.ro
Iubitul Anamariei Prodan l-a ”înțepat” pe Mutu: ”Putea să fie noul Hagi, dar a ales să fie actualul nimeni”. Cum a reacționat ”Briliantul”
MediaFlux
Pană de curent timp de 72 de ore în România. Arafat pregătește românii
stirilekanald.ro
Ce a spus care a ucis-o pe Iryna Zarutska, ucraineanca înjunghiată într-un metrou din SUA. Cum explică gestul șocant: „Am în creier...”
substantial.ro
Ultima oră! Decizia României după Năstase și Dăncilă au fost în China