Ajun de Crăciun fără curent electric. Mai multe zone din Bucureşti, Ilfov şi Giurgiu rămân luni şi marţi fără lumină

Mai multe zone din Bucureşti şi din judeţele Ilfov şi Giurgiu vor rămâne luni şi marţi, fără curent electric, ca urmare a lucrărilor anuale de reparaţii şi de întreţinere instalaţii şi reţele electrice, precum şi posturi de transformare ale E-Distribuţie Muntenia.
Iulian Tudor
21 dec. 2019, 13:49
Ajun de Crăciun fără curent electric. Mai multe zone din Bucureşti, Ilfov şi Giurgiu rămân luni şi marţi fără lumină

Luni, 23 decembrie, în Bucureşti se va întrerupe alimentarea cu energie electrică, între orele 9:00 – 16:00, în sector 1, strada Gheorghe Ionescu Siseşti 269, 271, 273 intrarea de lângă Proconsul, precum şi între orele 10:00 – 14:00 în strada Bacului, Minervei, Amintirii, Navigaţiei, Modestiei, Renaşterii, Triumfului, Strabuna, Surorilor şi Niagara.

Alimentarea cu energie electrică va fi suspendată în judeţul Ilfov între orele 9:00 – 17:00 în Jilava, strada Garii, Toamnei, Verii, Campului, Centura, strazi adiacente, în Corbeanca, strada Fermierului şi strazi adiacente, în Magurele, strada Margaretelor, Lotusului, Campului, strazi adiacente, în Afumaţi, strada Traian, Petrechioaia, soseaua Urziceni între curba mare de la strada Petrechioaia şi strada Morii, în Chiajna, strada Viilor, Orhideelor, Apeductului, Nicolae Iorga şi strazile adiacente.

În judeţul Giurgiu vor rămâne fără curent electric între orele 8:00 – 16:00 consumatorii din Sabareni, Strada Principala la iesire spre Raioasa şi strazi adiacente, precum şi cei Bolintin Deal, strada Muncii de la intersectia cu strada 23 August pana la strada Doinei, strada 23 August, strada Constructorilor, strada Lautarii Vechi şi străzi adiacente.

Marţi, 24 decembrie, alimentarea cu energie electrică va fi suspendată în judeţul Ilfov între orele 9:00 – 17:00 în Otopeni, strada Drumul Gării Otopeni de la intersectia cu strada Campului până la strada Oasului şi străzile adiacente, strada Ardealului, precum şi în Magurele, strada Bucureşti, Fulgerului, Venus, Saturn, străzi adiacente.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cristi și Adelina Chivu l-au nășit la Mykonos pe milionarul român! Evenimentul a fost organizat în mare secret
Capital.ro
Anunț de ultimă oră de la RAR. Șoferii nu vor mai putea face programări în acest interval
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu bacșișul plătit cu cardul la restaurante sau baruri. Explicația care îi face pe unii ospătari să prefere cash-ul
Adevarul
Glumele românilor după erorile GPS din București: „Stăteam pe canapea și îmi zice că eram pe pista de la Băneasa. Ne pregăteam să decolăm”
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Trista realitate: de ce nu a devenit tehnician marele fotbalist despre care Cornel Dinu spunea că ”are minte de antrenor”
MediaFlux
Alimente mai ieftine în magazine. Decizia a fost luată în Parlament
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți