Al Hilal s-a calificat în semifinalele ASIAN CHAMPIONS LEAGUE. Răzvan Lucescu se va duela cu Xavi pentru FINALĂ

Al Hilal a câștigat, marţi, pe teren propriu, scor 3-1 cu Al Ittihad și s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor Asiei, unde se va duela cu Al Sadd, echipa din Qatar antrenată de Xavi.

17 sept. 2019, 18:58

După 0-0 în tur, Al Hilal a început slab meciul și a luat gol de la Al Sahafi, în minutul 10. Scorul la pauză a fost egal, după ce Carrillo a egalat în minutul 44.

După pauză, elevii lui Răzvan Lucescu au jucat mai bine și au marcat de două ori. Al Dawasari în minutul 48 și Giovinco în 78 au stabilit scorul final și au dus-o pe Al Hilal în semifinale.

Meciurile din semifinale vor avea loc pe 1 octombrie, la Doha, turul, şi pe 22 octombrie, la Riyadh, returul.