ALEGERI EUROPARLAMENTARE 2014. Crin Antonescu, prins de FLACĂRA VIOLET: Este un atac PSIHOLOGIC

Presedintele PNL, Crin Antonescu, considera ca partidul sau este supus unui atac psihologic prin sondajele care arată că liberalii nu stau atât de bine în preferinţele electoratului precum celelalte partide.
Filip Stan
18 mai 2014, 11:20
ALEGERI EUROPARLAMENTARE 2014. Crin Antonescu, prins de FLACĂRA VIOLET: Este un atac PSIHOLOGIC

„Sunt printre noi unii care isi amintesc cum era in 1990. In 1990, nu trebuia nimeni sa ne descurajeze in fiecare seara cu sondaje fabricate. (…) Acum a fost o dificultate speciala, pentru ca PNL trebuie sa dea un examen, sa faca fata unui atac psihologic. Noi va trebui sa trecem si acest test, eu sunt convins ca l-am trecut”, a declarat Antonescu, in timpul unui discurs sustinut duminica la Galati.

Acesta a precizat ca el si colegii sai din PNL au vorbit in aceasta campanie electorala despre Parlamentul European, nu despre curajul de a sari cu parasuta sau despre ziua in care va intra Basescu la puscarie, asa cum fac adversarii lor politici, scrie ziare.com.

„Care este tinta PSD? Cred ca toti am inteles ca este ca PNL sa nu faca 20%. Care este tinta preoponentilor inventati si umflati pe care Ponta si Basescu ii promoveaza din partidul de suflet si de tricou al lui Basescu. De fapt, ideea fiind tot aceea de a elimina, de a face o impostura pe pozitia PNL”, a adaugat acesta.

Liderul PNL a explicat ca multe dintre formatiunile de dreapta, precum PNTCD, Forta Civica sau Noua Republica, nu vor reusi sa obtina 5% la europarlamentare şi a reiterat ideea ca formatiunea pe care o conduce face fata tuturor atacurilor si ca ei au un program foarte bun pentru romani si pentru Parlamentul European.

„PNL va avea un rezultat palpabil. Eu nu am nicio indoiala ca PNL va avea un rezultat suficient de bun pentru a demonstra ca este indiscutabil forta de dreapta numarul 1 in Romania, ca este locul in jurul caruia se poate construi alternative la noua guvernare rosie PSD si asociatii”, a mentionat acesta.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Elvis Pian a fost eliberat din închisoare. Cum a fost sărbătorită ieșirea lui din spatele gratiilor
Fanatik.ro
Transfer uluitor pentru FCSB 2026: „Bate toate tratatele din medicină. Va merge în cantonamentul din Antalya”. Exclusiv
Capital.ro
Taxă pentru gunoi. Se majorează tariful începând cu 1 ianuarie 2026. Sunt vizate atât persoanele fizice, cât și cele juridice
Playtech.ro
Staţiunea din România pe primul loc în topul preferinţelor turiştilor pentru sărbătorile de iarnă
Adevarul
Mii de bucureșteni așteaptă de ani recunoașterea unui drept garantat prin lege. Puțini știu că îl pot obține mai repede
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Denise Rifai, pregătită pentru viața în doi! Vedeta Kanal D ne-a dezvăluit planurile sale pentru 2026: „A venit momentul”
iamsport.ro
Discuțiile din culise dintre Gino Iorgulescu și Mugur Isărescu pentru un proiect uluitor în fotbalul românesc, la un mare club
MediaFlux
Ajutoare financiare pentru pensionari. Cine sunt românii care mai primesc sprijin în decembrie
stirilekanald.ro
Putin, decizie halucinantă în privința României! S-a declanșat ALERTA NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet