Alertă în Suceava: trei copii în comă alcoolică după ce au furat şi au băut o sticlă de rachiu

Un incident șocant a avut loc în județul Suceava, unde trei copii au ajuns la spital în stare de comă alcoolică după ce au furat o sticlă de țuică din casa părinților și au consumat-o în secret.
Filip Stan
14 mai 2024, 11:26
Alertă în Suceava: trei copii în comă alcoolică după ce au furat şi au băut o sticlă de rachiu
Alertă în Suceava: trei copii în comă alcoolică după ce au furat şi au băut o sticlă de rachiu

Alertă în Suceava: trei copii în comă alcoolică după ce au furat şi au băut o sticlă de rachiu. Trei frați, doi gemeni în vârstă de 7 ani și unul în vârstă de 11 ani, au ajuns la spital după ce au consumat alcool. Cei trei minori, originari din județul Harghita, se aflau într-o vizită la rude în localitatea Gura Humorului, împreună cu familiile lor. În timp ce se jucau, au găsit o sticlă de doi litri plină cu rachiu și au decis să își facă o „glumă” să bea din aceasta, scrie MonitorulSV.

Citeşte şi: Situație terifiantă în Constanță. Cinci minori au ajuns în stare gravă la spital, după ce au fost spălați cu o substanță pentru deparazitarea animalelor

Efectele consumului de alcool la vârste fragede s-au manifestat rapid, iar cei trei copii au ajuns într-o stare critică de sănătate. Transportați de urgență la camera de gardă a Spitalului din Gura Humorului, au primit îngrijiri medicale imediate, fiind ulterior transferați la Spitalul Județean din Suceava pentru tratament de specialitate.

Citeşte şi: O boală grea i-a furat unui băiețel de 6 anișori zâmbetul și libertatea de a se juca. Antonio are mare nevoie de ajutor

Simptomele prezente, precum starea de somnolență și vărsăturile, au necesitat administrarea de perfuzii și monitorizarea atentă a stării lor de sănătate. În prezent, cei trei copii sunt sub supraveghere medicală strânsă, în timp ce echipele medicale depun eforturi pentru stabilizarea lor și recuperarea completă.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Fotbalistul unei echipe importante din Spania, scos din echipă pentru o relație cu fiica unei legende a clubului? ”Oamenii vorbesc multe”
Capital.ro
Blocaj la bancă. Nu se mai emite cash, bancomatele devin nefuncționale. Situațiile în care clienții nu mai pot accesa banii din cont
Playtech.ro
Reduceri masive în Bulgaria pentru români. Cât ajunge un sejur acum pe litoralul vecin pentru o familie de doi adulţi şi un copil
Adevarul
Ce a obținut Trump pariind pe un ultimatum apocaliptic în războiul cu Iranul
wowbiz.ro
Valentin Sanfira a vrut ca toată lumea să afle de la el! Mesajul emoționant transmis în mediul online: „Nu se poate nărui cu vorbe goale…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Fosta jucătoare de handbal a României e decisă: ”Fetița mea, când o să crească, o să o duc la casa de copii”
MediaFlux
Vinerea Mare 2026. Zi de doliu și post negru. Ce este total interzis astăzi
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj