Alertă la 112. Două persoane împuşcate la Mangalia, una a murit la spital UPDATE

O reglare de conturi s-a terminat cu împuşcături la Mangalia, anunţă România TV.
Alina Costache
19 aug. 2019, 10:14
Alertă la 112. Două persoane împuşcate la Mangalia, una a murit la spital UPDATE

UPDATE: Unul dintre cei doi răniţi a murit la spital. Reprezentanții Serviciului de Ambulanţă Judeţean Constanţa au anunțat că bărbatul care a intrat în stop cardiac a murit. Acesta fusese împușcat în abdomen. Celălalt este stabil, având răni la picioare.

UPDATE: ”Polițiștii constănțeni l-au identificat pe bărbatul care a făcut uz de armă în această zi, pe strada Farului din orașul Mangalia. În urma unui apel 112, în jurul orei 12:30, a fost sesizat faptul că două persoane ar fi fost împușcate cu o armă de vânătoare.

Polițiștii constănțeni s-au deplasat la locul faptei, unde l-au găsit pe bărbatul, de 42 de ani, din Mangalia care ar fi tras către două persoane, rănindu-le.

Este vorba despre doi bărbați, ambii de 44 de ani, unul rănit la nivelul membrului inferior, celălalt în abdomen. Victimele au fost transportate la spital. La acest moment, cercetările continuă de către polițiștii din cadrul Poliției orașului Mangalia”, se arată într-un comunicat de presă al IPJ Constanța.

Incident grav la Mangalia. Alertă la 112, în urmă cu puţin timp. Echipele Serviciului de Ambulanţă au fost solicitate, în urmă cu puţin timp, în municipiul Mangalia, acolo unde se pare că a avut loc un scandal cu împuşcători.

Potrivit primelor informaţii, se pare că este vorba despre o armă de vânătoare. Intervine şi elicopterul SMURD. Unul dintre cei împuşcaţi are o plagă abdominală gravă.

Ambele persoane au fost deja transportate la spitalul din Mangalia, de către cei care se aflau cu ele. Unul dintre pacienţi ar fi în stop cardio-respirator.

DailyBusiness
Lobga Rangzen, un apărător al drepturilor tibetanilor, a murit după ce și-a dat foc în fața sediului ONU
Spynews
Imaginile momentului! Tatăl lui Mario Berinde, dărâmat de durere la mormântul fiului său! Ce gest a făcut | VIDEO
Fanatik.ro
Golul anulat de VAR care a împărţit lumea în două după Portugalia – Croaţia! FIFA a explicat decizia
Capital.ro
Premierul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, și-a anunțat demisia. Guvernul de la Chișinău își încheie mandatul
Playtech.ro
Ce ajutoare financiare poate primi o familie cu doi copii în 2026. Tot ce trebuie să ştii despre banii de la stat
Adevarul
Pariuri pe platforma Polymarket pentru prăbușirea lui Putin. Un utilizator misterios mizează pe înlăturarea liderului de la Kremlin până la sfârșitul anului
wowbiz.ro
Codruța Filip și Valentin Sanfira, surprinși din nou împreună. Fanii au crezut că nu văd bine
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine este tânărul găsit fără suflare în apropierea unui lac din Iași! Avea doar 18 ani și dispăruse în urmă cu cinci zile
iamsport.ro
Au distrus o națională din optimile CM 2026: ”Jalnică, o tristețe de fotbal, e de neprivit!” / ”El e efectiv ultimul om care să dea lecții”
MediaFlux
Anunțul care va șoca milioane de români! Se întâmplă cu taxele pe salarii
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?