Alex Ashraf, ruinat de Oana Zăvoranu. I-a vândut Porsche-ul cu tot cu 300.000 euro ascunși sub scaun

Oana Zăvoranu a vândut mașina soțului ei cu 25.000 de euro, dar nu a știut că economiile acestuia se aflau chiar sub unul dintre scaunele Porsche-ului. Ar fi vorba despre 300.000 de euro plus bijuterii.
Alina Costache
25 oct. 2024, 08:54
Alex Ashraf, ruinat de Oana Zăvoranu. I-a vândut Porsche-ul cu tot cu 300.000 euro ascunși sub scaun

Alex Ashraf a povestit cum a rămas fără economii din cauza Oanei Zăvoranu. Voia să-i facă facă o surpriză Oanei casa pe care o visa, așa că a tot adunat ban pe ban. A reușit să strângă nu mai puțin de 300.000 de euro. Banii i-a pus într-o pungă și a lipit-o sub unul dintre scaunele autoturismului.

”Mă văzusem eu cu persoana respectivă, ei m-au filmat pe mine, m-am întors acasă, Oana nu era, și m-am dus până la baie, mi-am văzut mașina pornind și plecând”, a spus Alex Ashraf, citat de Cancan.ro.

Citește și: Karmen Simionescu și Bogdan Căplescu au divorțat oficial. Povestea de dragoste dintre cei doi ajunge la final

Oana Zăvoranu i-a vândut Porsche-ul lui Alex Ashraf cu 25.000 de euro, dar nu știa că a dat și banii lui și bijuteriile, aflate sub un scaun.

”Deci Porsche-ul de peste 100.000 de euro a fost vândut cu 25.000 de euro”, începe Alex, întrerupt, pentru câteva secunde, de Oana, care a vrut să puncteze un detaliu: ”Horia îmi spunea: trebuie să-l vinzi, tu o ai pe aia mică… Trebuie pedepsit… Aveam noi un șofer, dar care știa să facă toate actele la îndemnul lui. Că Horia a venit cu mine când am semnat actele. O gagică cu bărbatul ei au cumpărat mașina. A vrut ăla să i-o facă nevestei cadou. Presupun că au avut și Vlădescu și Eli de împărțit ceva cu ei!”

Doar că mașina a fost vândută cu toate economiiile lui. ”Aveam bani foarte mulți acolo. În jur de 300.000 de euro. Bani și bijuterii. Care, pur și simplu, au dispărut. Asta a fost boala mea, de m-am certat cu Oana atunci și am strâns degeaba, pentru că trebuia să plătim una-alta și au fost mai multe lucruri care s-au greșit în perioada respectivă cu Horia și am zis: eu țin banii la mine, nu la seif, nu la nimic… Mașina era seiful meu. Am văzut niște poze la Oana în telefon și l-am sunat pe Alex, un angajat al clinicii, dar el nu a găsit banii și bijuteriile, că dacă le găsea, își lua casă, mașină, se vedea asta”, povestește Alex Ashraf.

Citește și: Oana Roman o trage de mânecă pe Oana Pellea după ce a criticat-o pe Alina Ceușan: „Nu suntem cu nimic mai presus decât greșeala pe care a făcut-o ea”

”Era o pungă cu bani, lipită sub scaun… Dar, ca să înțelegi! Eu m-am operat în februarie 2020, la scurt timp, Horia mă mai trimitea pe mine să mă mai văd cu tipa aia. Îmi zicea: hai, ca o duc eu pe Oana la Sacrificiu… El neștiind că sunt înregistrat în propria mașină și în propria casă!! Horia mi-a făcut mie cheie, ca să intre în clinică!

După ce mi-a vândut mașina, am fost foarte supărat! Una la mână, eu am dus mașina, se poate verifica, la o firmă în Pipera s-o vând pe 77.000 de euro, n-am vrut, dar am zis s-o dau, că avea consum foarte mare, o dau, dar pe o sumă corectă. Nu pe 25.000, cum a fost vândută. Eu am căutat-o vreo două săptămâni`, nu mai eram acasă, dar o căutam, aveam a doua cheie, mașina era trecută pe numele meu, nu pe numele Oanei. Nu știu cum a făcut actele Horică.

Prima oară când m-a dat Oana afară din casă, Poliția a venit, eu mi-am pus toate bagajele în mașină. Era mașina plină! Eu am dovedit Poliției că mașina e pe numele meu, nu avea ce să facă Oana. Ea tot trăgea de portieră, că nu plec cu mașina noastră. Și i-am zis: mașina ta este Porsche-ul mic, mașina mare este a mea. E pe numele meu, chiar dacă suntem căsătoriți de trei ani.

M-am întors acasă și aici s-a întâmplat nebunia cu Alex, că a plecat cu mașina, când m-am dus la wc… Deci mi-a vândut mașina, bunurile din ea, bani cash și bijuterii. Alex știa că eu țin tot timpul bani în mașină. Când mergeam la cazinou, îi spuneam: hai la mașină să i-au niște bani. Eu nu luam bani din firmă, luam din mașină, că aveam strânși. Strângeam bani, că Oana nu voia o casă în afara Bucureștiului și eu voiam să-i fac o surpriză, când ajung la jumătate de milion, m-am dus, am luat un teren, am făcut casă, Oana, casa noastră de vis… Nu am mai ajuns până acolo”, amai spus Alex Ashraf.

DailyBusiness
Cătălin Drulă îl acuză pe Ciprian Ciucu de faptul că a condus campania digitală a PNL în vremea în care liberalii l-au promovat pe Călin Georgescu pe TikTok
Spynews
Marina Voica, afectată de criza apei din Prahova! Cum face artista față situației
Fanatik.ro
Directorul ESZ Prahova, atac la ministrul mediului după amenințările cu desființarea societății: „Și-a numit un om la Apele Române și nu vrea să-l pună să plătească”
Capital.ro
Suspendarea permisului de conducere sau a înmatriculării mașinii. Cum se aplică fiecare sancțiune. Ghid pentru șoferi
Playtech.ro
„Comfort” sau „confort”: care este forma corectă în limba română, mulți scriu ca în engleză
Adevarul
Rusia testează o rachetă nucleară gigantică pentru a intimida Occidentul. Aceasta s-a prăbușit după câteva sute de metri
wowbiz.ro
Ionel Ganea nu mai e om, la 6 luni după ce și-a pierdut băiețelul. Dezvăluirea care sfâșie inimile tuturor. Marius Șumudică: „Vorbea și plângea…”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Orașul din România unde meteorologii anunță nu mai puțin de 20 de zile cu ninsoare, în luna decembrie
iamsport.ro
Acuză direct că meciul dintre Farul și FCSB a fost aranjat: ”Blat ca pe vremuri, bă, nu s-a schimbat nimic!”
MediaFlux
Prime de Crăciun de până la 1.000 de lei. Ce alte beneficii vor primi angajații
stirilekanald.ro
Elevă de clasa a IX-a, răpită, bătută și umilită de 6 colege din cauza unui băiat! I-au furat telefonul și au agresat-o minute întregi pe o stradă din apropierea școliI
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje