Alex Chipciu, gol FABULOS pentru Anderlecht în Belgia VIDEO

Alexandru Chipciu a marcat un gol pentru Anderlecht, care a învins-o pe KAA Gent cu scorul de 3-2, joi, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Belgiei.

23 dec. 2016, 08:37

Alexandru Chipciu a înscris ultimul gol al vicecampioanei, în minutul 74, celelalte reușite fiind semnate de polonezul Lukasz Teodorczyk (29, 56). Pentru gazde a punctat Danijel Milicevic (25, 87 — penalty).

Chipciu a jucat 84 de minute, iar apoi a fost înlocuit de celălalt român, Nicolae Stanciu. Chipciu a marcat al doilea gol în 14 meciuri disputate în Eerste klasse A.

În clasament, pe primul loc se află FC Bruges, cu 40 puncte, urmată de SV Zulte Waregem, 39 puncte, Anderlecht, 38 puncte, şi KV Oostende, 36 puncte.