Alexandru Ciucu, reacție după ce a fost acuzat de fosta soție că i-a agresat tatăl: „Au existat discuții și certuri”

După ce Alina Sorescu l-a acuzat pe Alexandru Ciucu de comportament violent, acesta a reacționat printr-un mesaj, explicând tot ce s-a întâmplat.
Mircea Filipescu
01 oct. 2025, 19:14
Alexandru Ciucu, reacție după ce a fost acuzat de fosta soție că i-a agresat tatăl: „Au existat discuții și certuri”

Alina Sorescu și Alexandru Ciucu nu par să o dea la pace nici după divorț, cei doi acuzându-se reciproc de comportamente nepotrivite. Recent, artista a mărturisit că fostul ei soț îi vorbea foarte urât și că o manipula, convingând-o să își aducă părinții în casa în care ei locuiau împreună. Totodată, Alina a declarat că fostul ei soț s-ar fi certat și ar fi fost violent cu părinții ei, dar și cu ai lui, din cauza unor firme.

Citește și: Cât costă școlile private la care Elena Băsescu, Alina Sorescu și Mihai Morar își duc copiii. Vedetele plătesc o mică avere

Ulterior, designerul a venit cu o reacție, spunând că între el și tatăl artistei au existat certuri.

„Ea voia să se dea jos din maşină. Îmi zicea s-o las acolo că se descurcă şi singură să ajungă la aeroport. Evident că nu am lăsat-o, ne-am calmat și am vizitat centrul vechi din Bergamo unde am și mâncat de prânz.”, a spus Alexandru Ciucu la Știrile Antena Stars.

Alexandru Ciucu: „Nu l-am agresat niciodată pe tatăl Alinei”

„Cum poate spune că am fost agresiv cu tatăl ei ? Exact în perioada aceea le făceam injecții în burtă pentru că aveau Covid ambii părinți ai Alinei, pentru că erau în grupa de risc din cauza vârstei. Și ca să nu iasă din casă le-am facut eu injecțiile. Câte 15 injecții la fiecare. Infirm violența în mod explicit. Nu l-am agresat niciodată pe tatăl Alinei. Au existat discuții și certuri, dar nu s-a pus niciodată problema să fiu violent cu cineva”, a mai spus acesta.

După 12 ani de căsnicie, Alina dezvăluie sacrificiile făcute pentru familie, dar și comportamentul șocant al fostului soț.

„În momentele în care nu mai erau părinții mei de față, în momentele alea se purta cel mai urât, cu mine și cu fetițele. Crizele de furie, amenințările. Mă amenința, mă blestema, mă amenința că mă distruge, de față cu fetițele. Fetițele puneau repede mâna pe telefon, sunau bunicii’, a povestit Alina Sorescu în cadrul emisiunii Un show păcătos.

Citește și: Alina Sorescu vine cu noi acuzații la adresa fostului soț, Alexandru Ciucu: „Mă blestema, mă amenința că mă distruge”

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Dezastru total pentru Dan Șucu la Rapid! A plătit salarii de peste 10 milioane de euro pentru încă un sezon în afara cupelor europene
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Este obligatoriu pentru românii care locuiesc la ultimul etaj. Amenzile pot ajunge până la 10.000 de lei
Playtech.ro
Cât câștigă un farmacist la Farmacia Tei în 2026. Rețeaua se extinde și caută personal
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României!: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Biblia și ”Planul Divin”, secretele lui Donald Trump. Nouă ore de rugăciuni pentru strategia militară a SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi