Alexandru Cumpănaşu devoalează România clanurilor. „Şi-au trimis la emisiuni toate cozile de topor pentru a stabili că Dincă e Rîmaru”

Alexandru Cumpănaşu, preşedintele Coaliţiei Naţionale pentru Modernizarea României şi unchiul Alexandrei, minora dispărută la Caracal pe 24 iulie, a răbufnit pe Facebook la adresa clanurile formate din: interlopi, politicieni, politisti, procurori, judecatori.
Filip Stan
18 aug. 2019, 06:44
Alexandru Cumpănaşu devoalează România clanurilor.

„ROMANIA CLANURILOR: O alta forma de SCLAVAGISM si RETEUA DE LATRAI: „Dinca – Criminal in serie”. Dragi romani, ADEVARUL in cazul nenorocirii de la Caracal nu este important doar pt mine si familia mea ci pt fiecare roman. Acoperirea acestui caz si a retelei de „PROTECTORI” va perpetua un sistem bolnav in care clanurile formate din: interlopi, politicieni, politisti, procurori, judecatori NU va vor mai da sansa de a supravietui decat in conditiile lor.

Un NEOSCLAVAGISM s-a asternut si se asterne peste Romania spre satisfactia borfasilor care ne-au condus si ne conduc. Acest NEOSCLAVAGISM se va concretiza prin: stabilirea de catre aceste clanuri a teritoriului fiecaruia intr-un judet, stabilirea de catre EI cine si unde se angajeaza pe contract de sclavie si aservire totala (mai ales la stat), cumpararea pamantului de la tarani pe NIMIC si aservirea, acestora, stabilirea de catre EI cine merita si cine nu sa promoveze in functii si sa conduca institutiile care sa-i controleze, controlul clanurilor pe „DREPTUL LA VIATA SI MOARTE” al copiilor nostri, viitorului lor sau folosirea acestora ca jucarii sexuale dupa bunul plac.

Nenorocirea de la Caracal i-a zguduit dar au atatea resurse si au o mobilizare uriasa. Si-au trimis la emisiuni toate cozile de topor pt a se stabili ca Dinca e Rimaru!. Un singuratic care nu are legatura cu tipul de clan descris mai sus, trimiterea rapida in instanta pt omor si inchiderea dezbaterii publice. Ei bine dragi prieteni daca acum dam gres in devoalarea tuturor acestor clanuri Romania nu mai are un viitor. Resursele, institutiile, pana si copii nostrii vor ramane PROPRIETATEA LOR!. Asa cum a fost in era sclavagista in alte vremuri, cu alte mijloace dar cu acelasi rezultat! Aceste CLANURI au inteles ca nu va pot opri interesul pt acest subiect pt ca va atinge unde va doare mai tare insa fac eforturi disperate pt a ne trimite LA ORDIN oameni (unul mai ciudat ca altul) care ne explic ca Dinca era un simplu nebun ba UNII si-au si achimbat radical parerile radical in ultimele 2 zile. De dragul partidelor sau la santajul unor institutii.

Citeşte şi: Alexandru Cumpănaşu a răbufnit pe Facebook: „Nişte nemernici!”

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Un sportiv de renume divorțează, după ce soția a lansat acuzații severe. Care sunt motivele invocate
Capital.ro
EXCLUSIV. Aviz pentru permisul auto. Reînnoirea poate fi blocată fără accept medical. Boala pe care mulți români nu știu că o au
Playtech.ro
Cum pot viziona locatarii imaginile cu ei surprinse de camerele video din bloc: obligaţia asociaţiei de proprietari
Adevarul
Mascații au intrat din greșeală peste o mamă și fiica sa. Femeia a sunat la 112: „Nu știu ce se întâmplă și sunt foarte speriată”
wowbiz.ro
Cutremurător. Dănuț Lupu a vrut să se sinucidă: ”Am încercat să mă otrăvesc!” Ce s-a întâmplat cu celebrul jucător la închisoare?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina în care se afla a fost izbită de un camion, în Suceava
iamsport.ro
”Până la apariția lui Valentin Ceaușescu, Dinamo avea mai multă influență asupra arbitrajelor și a adversarilor decât Steaua! Era un infern, nu aveai nicio șansă cu ei”
MediaFlux
Secretul pantofilor lui Donald Trump. Îi obligă pe subordonații și apropiații lui să poarte același model
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj