Alexandru Mitriţă, gol fabulos în MLS. Românul a înscris pentru New York City VIDEO

Alexandru Mitriță, 24 de ani, a reușit cel de-al treilea său gol de când s-a transferat la New York City. Mijlocașul a punctat în meciul cu Chiago Fire, încheiat 1-1.

26 mai 2019, 12:57

Alexandru Mitriță a început meciul ca titular și a înscris golul egalizator al lui New York City în minutul 40. Fostul jucător al lui CSU Craiova a primit o pasă în jumătatea adversă și nu a stat prea mult pe gânduri, trimițând un șut imparabil de la 20 de metri. Mitriță a stat pe teren până în minutul 90, când a fost înlocuit cu Tajouri.

Cosmin Contra a anunţat lotul pentru meciurile cu Norvegia şi Malta, din preliminariile EURO 2020. A renunţat la Alexandru Mitriţă şi Florin Niţă

New York City rămâne astfel neînvinsă din 30 martie, când pierdea clar pe terenul lui Toronto FC, scor 0-4. De atunci, echipa lui Alexandru Mitriță a reușit 4 egaluri și 4 victorii în MLS.

Alexandru Mitriță nu se află pe lista lui Cosmin Contra pentru partidele cu Norvegia (7 iunie) și Malta (10 iunie) din preliminariile EURO 2020.