Alexandru Mitriţă, vedeta zilei în America. Hat-trick de senzaţie reuşit în doar 21 de minute VIDEO

Alexandru Mitriţă, fostul star al Craiovei, a marcat trei goluri în partida pe care echipa sa, New York City FC, a câştigat-o în faţa celor de la Atlanta United, într-un meci din Major League Soccer.

26 sept. 2019, 05:48

Alexandru Mitriţă a deschis scorul în minutul 14, cu un şut superb de la marginea careului, în minutul 23 a marcat cu un şut perfect la colţul scurt, iar în minutul 34 a fost pe fază la o minge respinsă de portarul advers.

New York FC s-a impus cu 4-1 în faţa celor de la Atlanta United pe Yankee Stadium.

Alexandru Mitriţă şi-a cerut iubita în căsătorie. Cât de sexy este viitoarea soţie FOTO ŞI VIDEO

Alexandru Mitirta a fost convocat de Cosmin Contra pentru meciurile pe care România le va disputa cu Feroe pe 12 octombrie (de la ora 19:00, pe Stadionul Torsvollur din Torshavn), şi cu Norvegia, pe 15 octombrie, (de la ora 21:45, pe Arena Naţională din Bucureşti), în preliminariile Euro 2020.