Alexia Eram a dezvăluit meniul de sărbători al familiei sale: „Avem niște tabieturi. Punem puțin câte puțin în farfurie”

Alexia Eram este una dintre cele mai apreciate și populare influencerițe din România. A reușit pe cont propriu să își creeze o carieră de succes în mediul online, bucurându-se de o comunitate numeroasă, cu care împărșește multe lucruri din viața ei.
Alina Costache
07 dec. 2024, 12:33
Alexia Eram a dezvăluit meniul de sărbători al familiei sale:
Alexia Eram a dezvăluit meniul de sărbători al familiei sale

Alexia Eram obișnuiește să petreacă timp alături de familia sa, mai ales când vine vorba despre sărbători, fie că este Paște sau Crăciun. Fiica Andreei Esca a dezvăluit că aceste sărbători de iarnă le va petrece la Paris, cel puțin de Crăciun, la bunicii din partea tatălui.

Tânăra a povestit că acolo, în Franța, familia are niște tabieturi, pe care le respectă cu sfințenie toată lumea. La masa de Crăciun nu lipsește carnea de curcan din meniu și nici brânza, de mai multe feluri.

Citește și: Andreea Esca și tatăl ei au defilat pe podium în hainele create de Alexia Eram: ”Moșu a fost foarte mândru ca l-ai ales model”

Alexia Eram are meniu special de Crăciun, în Paris

La masa din Paris, cam tot timpul, avem curcan. (…) Tot timpul când am avut sărbători, adică avem ori niște aperitiv, apero, că întâi stăm la apero, cu un pahar de șampanie, cu niște alune acolo și niște dischete din astea cu somon și creme fresh (…), după aia ne așezăm la masă, dar sunt mult mai sofisticați, să știi.

Adică avem niște tabieturi… avem niște suporturi de șervețele, fiecare are suportul lui. Se știe, fiecare din familie are suportul lui, bunica cred că are… nu știu, regină, eu am contesă, adică… și ne uităm cu lupa acolo, să vedem câte chestii are coroana, ca să vedem care e al nostru.

Și după aia avem niște aperitive, curcan cu niște cartofi la cuptor, salată tot timpul. Se pune câte puțin ca să se termine din farfurie și după aia dacă mai vrei, îți mai pui. Nu ca la noi, pui mult, și nu mai termini. Deci pe mine mă ceartă, dacă nu-mi termini tot: “Păi cum… ți-ai pus, atât mănânci, aia e!”. După aia avem brânză, mai multe tipuri, un platou așa, niște fructe, un desert dacă vrea bunicul să facă desertul lui armenesc, e un fel de colivă (…), nu știu, cu niște fructe înăuntru.

Sincer, nu e aproape stilul meu, dar el e fericit și gustăm de la el. Cam asta e… aaa, și ca un ceai calmant, așa. Cam asta e, foarte simplu… și de Crăciun, evident, foie gras!”, a declarat Alexia Eram, în cadrul podcast-ului Sheets Talks.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Sportiva de la Jocurile Olimpice de iarnă care a apărut pe coperta unei reviste pentru adulți. E admirată de femei pentru îndrăzneala sa
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Românii care pot primi bani pentru că locuiesc la bloc. Adunarea generală stabilește câți bani încasează
Playtech.ro
Cât timp se coace un chec la airfryer. Diferențe importante față de cuptorul clasic
Adevarul
Individul misterios care știa tot ce mișcă și se vorbește în România. Povestea incredibilă a „geniului rău” din spatele lui Cuza, omul care a organizat primul serviciu de spionaj și informații modern românesc
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Bölöni l-a sunat pe Banciu pentru prima dată după controversa cu Dobrin și Balaci! Replica cu care l-a lăsat fără cuvinte: ”Probabil și-a umplut frigiderul”
MediaFlux
Test nuclear secret efectuat de China. SUA acuză camuflarea exploziilor nucleare
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil