Alexia Eram dezvăluie cel mai mare defect al său: „Defectul acesta mă împiedică să fiu mulțumită de realizările mele. Mi-ar plăcea să fiu mândră de mine în timp ce fac un lucru”

Alexia Eram este unul dintre tinerii care, deși provin din familii înstărite, muncesc din greu ca să-și câștige propriii bani. La doar 24 de ani, fiica Andreei Esca se-numără printre influencerii cel mai bine cotați din România, iar recent și-a lansat propria colecție de haine care, în mod poate surprinzător, au prețuri mai mult decât decente.
Irina Dumitrescu
23 ian. 2025, 16:40
Alexia Eram dezvăluie cel mai mare defect al său:

Alexia Eram este foarte mândră de colecția de haine lansată în toamna anului 2024 și intitulată „Margot”, acesta fiind cel de-al doilea prenume al său. Hainele create de ea sunt simple, dar de calitate și, după cum mărturiseșște chiar creatoarea lor, reflectă stilul său personal.

Alexia Eram dezvăluie cel mai mare defect al său: „Mi-ar plăcea să fiu mândră de mine în timp ce fac un lucru”

Invitată la podcastul realizat de Dana Rogoz, Cu inima la vedere, Alexia a spus că este foarte mândră de creațiile sale vestimentare, dar că regretă că nu s-a putut bucura de evenimentul de lansare și de pregătirile acestuia, fiind mult prea implicată. Cu această ocazie, influencerița a recunoscut că principalul ei defect este perfecționismul, acesta fiind principalul motiv care nu o lasă să se bucure de lucrurile pe care le realizează.

Citeste si Andra, Loredana Groza și Inna se dau cu același parfum. Ireal cât costă o sticluță de 50 ml, vedetele nu se uită la bani

Fiica Andreei Esca a realizat un top 3 al defectelor sale, pe primul loc afându-se perfecționismul, urmat de incapacitatea de a spune NU și de fixism.

Cred că sunt prea perfecționistă, cred că perfecționismul, da, poate fi o calitate, dar poate fi și un foarte mare defect, pentru că nu mai ești niciodată mulțumit de ceea ce realizezi sau ceea ce faci, deci cred că este cred că unul dintre primele mele defecte, că sunt prea perfecționistă. (…)

Că nu pot să spun “nu”, îmi este foarte greu să spun “nu” și 3… cred că asta oricum vine tot din perfecționism, adică sunt prea fixistă, să fiu mai spontană, cum să zic… sunt prea “să respect programul, să rămân la el”. (…)

Mă simt mândră, dar aș vrea să mă simt mai mândră în timp ce se întâmplă un lucru, de exemplu, acum sunt foarte mândră că am avut acest eveniment cu brand-ul meu, dar când eram acolo, în timpul pregătirilor și în timpul evenimentului, nu-ți dai seama neapărat de ce ai realizat, pentru că ești acolo și vrei ca totul să iasă bine, perfect.

Acum, de exemplu, mă uit și zic: “Mamă da, chiar tare, adică uite ce am putut să realizez!”, dar aș vrea să învăț să mă bucur de moment”, a declarat Alexia Eram, în cadrul podcast-ului realizat de Dana Rogoz.

Cât costă hainele create de Alexia Eram

Alexia Eram a subliniat că prioritatea sa a fost utilizarea materialelor de calitate, iar toate produsele sunt fabricate în România, contribuind astfel la susținerea producției locale.

Citeste si Ramona Olaru rupe tăcerea. De ce a divorțat vedeta de “cel mai ok bărbat” din viața ei

Un tricou din colecția „Margot” costă 56,90 euro, hanoracele se vând la prețul de 115,90 euro, iar pantalonii lungi sunt disponibili pentru 70,60 euro. De asemenea, pantalonii scurți pentru femei și bărbați au același preț, de 48,90 euro, iar șepcile sunt disponibile pentru 35,20 euro.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Fiul lui Michael Schumacher a trecut peste despărțirea cu Laila Hasanovic. Cu cine a fost văzut 
Capital.ro
Reguli pentru românii care au casă la curte în Europa. Restricții și interdicții pentru cei care s-au mutat în străinătate
Playtech.ro
Indemnizaţie handicap 2026. Sumele primite de românii cu probleme medicale cresc anul acesta
Adevarul
Troc între marile puteri pentru Venezuela, Ucraina și Taiwan? Expert: „SUA nu au de ce să ofere gratis ceva”
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Denisa, iubita bărbatului care și-a pierdut viața la Buzău, mesaj sfâșietor pe internet. Tânăra face apel la oameni: ,,Am nevoie să vă treziți conștiința”
iamsport.ro
Ordinul lui Nicolae Ceaușescu i-a ruinat viitorul românului care a fost ”cel mai bun din lume”: ”L-am iubit enorm! I-au luat pașaportul și l-au dat jos din avion”
MediaFlux
SUA amenință din nou Europa! Trump are intenții serioase
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend