Alina Sorescu este îngrijorată pentru fetițele ei: „M-au sunat speriate și mi-au zis ce le face tatăl lor”

Alina Sorescu și Alexandru Ciucu s-au despărțit cu scandal, însă acum lucrurile s-au mai liniștit, cel puțin în aparență. Atât procesul de divorț, cât și cel de custodie, s-au încheiat, iar de Paște, fetele au stat la tată, pentru că era rândul lui.
Alina Costache
22 apr. 2025, 20:32
Alina Sorescu este îngrijorată pentru fetițele ei:
Alina Sorescu este îngrijorată pentru fetițele ei

Alina Sorescu și Alexandru Ciucu sunt nevoiți să împartă vacanțele și zilele fiicelor lor, iar anul acesta, Carolina și Raisa au sărbătorit Paștele alături de tatăl lor, în timp ce artista a fost singură. Mai mult decât atât, Raisa a împlinit 9 ani duminică, motiv pentru care designerul a pus mai multe fotografii cu ele pe rețelele sociale.

Citește și: Alina Sorescu, dezvăluiri neașteptate despre Alexandru Ciucu: „Abuzul a continuat și după separare”

Alina Sorescu: „Mă frământă în permanență”

Artista a dezvăluit că este îngrijorată pentru fiicele ei, după ce au sunat-o să îi spună că tatăl lor le ceartă pentru că nu zâmbesc la poze. Acest lucru a stârnit îngrijorare în sufletul Alinei Sorescu, care speră ca micuțele să nu fie afectate.

Nu e vorba de vreo pace pe care am făcut-o noi, ci trebuie să respectăm programul stabilit după divorț. Vacanța de Paști se petrece alternativ, iar anul acesta fetele sunt la tatăl lor.

Ziua de naștere a Raisei a picat chiar în ziua de Paști, când au și plecat din București. Eu am sărbătorit-o acasă cu o săptămână înainte, odată cu tradiționala vânătoare de ouă care se organizează în complexul nostru înainte de plecarea tuturor copiilor în vacanță.

Am văzut și eu comentariile oamenilor la pozele pe care el le-a postat din vacanță cu ele și, într-adevăr, cele negative au fost șterse. Fetițele m-au sunat speriate, spunându-mi că tatăl lor le ceartă că nu zâmbesc la poze și că urmăritorii lui îl critică, semnalând că ele nu sunt fericite.

Aceste aspecte mi-au fost menționate și de cei care mă urmăresc pe mine pe social media. Îngrijorarea mea cea mai mare este starea emoțională a fetițelor și asta este ceea ce mă frământă în permanență”, a mărturisit Alina Sorescu pentru Click.ro.

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Antrenorul care l-a înlocuit pe Cristi Chivu, declarații tari după Fiorentina – Inter 1-1. Ce spune de criza liderului din Serie A
Capital.ro
Autocolantul auto devine obligatoriu. Se aplică amendă în lipsa lui chiar dacă celelalte documente sunt în regulă. Șoferii care sunt vizați
Playtech.ro
Când se plantează, de fapt, roșiile. Greșeala pe care mulți o fac primăvara
Adevarul
Electrocutați și forțați să lupte între ei până la moarte. Noi dovezi arată cum comandanții lui Putin își torturează propriii soldați
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
ULTIMĂ ORĂ! Toate zborurile au fost ANULATE până la Paște... Vezi mai mult
iamsport.ro
Controversatul milionar care a candidat la președinția României și-a închis afacerea dintr-un motiv uluitor: ”Am rămas pe stradă!”
MediaFlux
Horoscopul iubirii pentru săptămâna 23–29 martie 2026. Zodiile care se vor îndrăgosti
stirilekanald.ro
Rusia ar fi vrut să orchestreze o tentativă de asasinat asupra lui Viktor Orban pentru a-l ajuta să câștige alegerile
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj