Anamaria Prodan, lovitură şi la minifotbal. Performanţă pentru MFC Ploiești, clubul manageriat de impresară

Anamaria Prodan a devenit președintele echipei de minifotbal MFC Ploiești, club la care lucrează alături de Gabriel Georgescu. Cel din urmă ocupă postul de Manager General în cadrul clubului prahovean de minifotbal.
Filip Stan
01 nov. 2024, 18:11
Anamaria Prodan, lovitură şi la minifotbal. Performanţă pentru MFC Ploiești, clubul manageriat de impresară

Agentul FIFA, care a mai fost în conducerea celor de la FC Buftea, FC Snagov, Concordia Chiajna și Universitatea Cluj, este şi președinte al echipei de minifotbal A.C.S MFC Ploiești.

Minifotbalul a devenit un sport tot mai popular în România, grație performanțelor fabuloase înregistrate de naționala României. „Tricolorii” au cucerit titlul mondial în 2023 și au impresionat o lume întreagă. La începutul anului, Anamaria Prodan a intrat într-un proiect care se dovedește a fi unul de succes.

DINAMO – FCSB: 0-4. Derby dezechilibrat în Cupa României 2024

Unul dintre obiectivele celor doi a fost acela de a da jucători la naționalele de minifotbal ale României. Florin Grigore, atacantul-golgheter de la MFC Ploiești a fost convocat la naționala U23 de minifotbal a României.

În perioada 1-3 noiembrie, Federația Română de Minifotbal, for condus de președintele Ioan Onicaș, organizează Supercupa României 2024. Evenimentul sportiv va fi găzduit de Baza Sportivă „Dolce Vita” din Târgu Jiu, scrie fanatik.ro

În cadrul competiției, naționala U23 de minifotbal a României va avea o acțiune, iar Florin Grigore, fotbalistul Aneimaria Prodan la MFC Ploiești, a fost convocat.

Proiectul MFC Ploiești a luat naștere în urmă cu 10 ani. Sub comanda lui Gabriel Georgescu, echipa de minifotbal a câștigat Cupa LMF Prahova în 2018, 2019 și 2022. Totodată, MFC Ploiești a participat la turnee organizate în toată țara de Federația Română de Minifotbal.

De altfel, în anul 2021, MFC Ploiești s-a clasat pe locul 16 în topul celor mai bune echipe de minifotbal din România. Pe lângă Anamaria Prodan și Gabriel Georgescu, alți foști fotbaliști, precum Younes Hamza, Cristi Vlad și Georgian Păun au ajutat la dezvoltarea proiectului.

În anul 2023, MFC Ploiești a ocupat locul 21 în topul celor mai bune cluburi de minifotbal din țară. Un alt obiectiv al impresarei, care a acceptat să devină președinte al MFC Ploiești, a fost să contribuie la dezvoltarea echipei și a fenomenului minifotbal în Prahova.

Naționala de minifotbal a României a cucerit de 6 ori titlul european, fiind cea mai titrată din istorie din acest punct de vedere. Ultimul astfel de trofeu a venit în 2015. Anul trecut, naționala de minifotbal a României, cu Alexandru Bourceanu pe teren, a devenit campioană mondială.

Anamaria Prodan, care a impresariat jucători precum Adrian Mutu, Nicolae Dică, Lucian Sânmărtean, Mihai Pintilii și Nicolae Stanciu, aflat în Top 10 transferuri din istoria României, dar și cu antrenori români impresariați, precum Mircea Rednic, Cosmin Contra, Ionuț Chirilă, a ales acum să se alăture Proiectului MFC Ploiești, început in urmă cu 10 ani, ajutând la dezvoltarea echipei și a minifotbalului prahovean!

EXCLUSIV. Anamaria Prodan îl desfiinţează pe Reghecampf după ce l-a executat silit: „Instanța minte, nu? Executorii sunt proşti, nu? S-a dus vremea când Anamaria plătea mese fetelor de oraș, “shrimpi d-ăia mari“, şi tot cu burta goală plecau”!

Echipa MFC Ploiești, înființată in anul 2014, este manageriată de Gabriel Georgescu, sub comanda căruia s-a câștigat Cupa LMF Prahova în anii 2018, 2019 si 2022. Echipa a bifat participări la turneele naționale organizate de Federația Română de Minifotbal, acolo unde, în anul 2021 a fost in Top 16 echipe de Minifotbal din România.

În 2023, echipa se afla in Top 21 echipe de Minifotbal din România. Alături de Gabriel Georgescu, au venit și câțiva jucători importanți care au pus umărul la dezvoltarea acestui proiect, precum Cristi Vlad (Petrolul Ploiesti), Georgian Păun (Dinamo) sau Hamza Younes (Petrolul).

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Darius de la Mireasa a spus adevărul despre împăcarea cu Alexandru. Ce s-a întâmplat, de fapt, între cei doi 
Fanatik.ro
David Popovici, calificări și semifinale la 200 m liber, LIVE la CE de natație Paris 2026. Program serii, ora la care intră în bazin și cine transmite la TV
Capital.ro
Regulă pentru românii care solicită buletin electronic. Când se predă vechiul act de identitate și până când poate fi folosit
Playtech.ro
Cum va fi vremea la mare de Sfânta Maria 2026. Câte grade vor fi pe litoral și cât de caldă ar putea fi apa
Adevarul
Cafeaua s-ar putea scumpi cu 332%, iar citricele cu 82%. Noile reguli pregătite de Bruxelles
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Schimbare pentru șoferii care folosesc Waze. Alertele și filtrele de poliție ar putea dispărea din aplicație
iamsport.ro
Jucătorul pentru care ”ar fi bine să plece” de la FCSB: ”O să o zic direct”
MediaFlux
Executare silită de la ANAF. Românii află cum pot evita poprirea și sechestrul pe bunuri
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat