Anamaria Prodan sare la atac după plângerea penală formulată de fostul soț. Impresara și Reghecampf au poprire pe bunurile comune. „Realizați ce probleme are omul ăsta?”

Anamaria Prodan a spus că ea și Laurențiu Reghecampf au poprire pe bunurile comune. Iată dezvăluirile făcute de impresară după ce a aflat de plângerea penală a fostului soț.
Alina Costache
11 mai 2024, 17:05
Anamaria Prodan sare la atac după plângerea penală formulată de fostul soț. Impresara și Reghecampf au poprire pe bunurile comune.

Anamaria Prodan a declarat, la Xtra Night Show, că există poprire pe bunurile comune cu Laurențiu Reghecampf, inclusiv jumătate din casă. Vedeta susține că s-a ajuns în această situație din cauza acțiunilor antrenorului.

Impresara a mai precizat că bunurile pentru care s-a făcut plângere penală nu au dispărut, ci sunt în fix același loc în care le-a lăsat antrenorul. Una dintre mașini e folosită pentru ca fiul lor să fie dus la școală.

„Avem poprire pe bunurile comune din cauza nenorocirilor pe care le-a făcut! (…) Există poprire pe jumătate din casă, pe toate bunurile pe care el este jumătate cu mine”, a afirmat Anamaria Prodan.

Citește și Unde se află Ferrari-ul şi şalupa lui Laurențiu Reghecampf. Avocatul Anamariei Prodan lămureşte misterul: „Exact unde le-a parcat” | EXCLUSIV

Impresara crede că Reghecampf a făcut această plângere penală fiindcă a crezut că așa poate face rost de bani de la ea ca să-și achite împrumuturile.

În plus, Prodan a mai spus că Reghecampf nu ar mai putea lucra ca antrenor după pierderea unui proces, așa că nu mai are un loc de muncă.

„Probabil că neavând posibilitatea să își plătească împrumuturile, se gândește că poate mai face vreo nefăcută (…) cum a făcut cu toate mașinile, pe care le-a vândut prietenilor. (…) Voi realizați ce probleme are omul ăsta? În loc să facă performanțe, e dat afară de peste tot! Deci este în cap! Este fără serviciu! Voi realizați că nu mai are dreptul să antreneze la nivel mondial? Ce antrenor a mai ajuns în situația asta vreodată pe Pământ? Nu mai are voie că a câștigat Rotaru procesul”, a adăugat vedeta.

De la ce a pornit noul scandal dintre Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf 

Laurențiu Reghecampf a depus, joi, o plângere la Poliția Snagov, reclamând că au dispărut două mașini de lux și o ambarcațiune de la sediul unei companii din Snagov, județul Ilfov, mai exact din curtea casei Anamariei Prodan.

Citește și Anamaria Prodan, într-o ipostază provocatoare pe internet. Impresara își trăiește viața din plin după despărțirea de Reghecampf. „Știi ce liniștită sunt? Nu mă mai afectează nimic”

„M-am adresat Poliției pentru că au dispărut anumite bunuri de valoare pe care le lăsasem în casa familiei. Bunurile la care mă refer nu sunt comune, ci îmi aparțin în totalitate sau parțial, ca asociat cu 50% în firma pe care am deținut-o împreună. Nu mă interesează cu cine locuiește în casa noastră, dacă este alt bărbat, ori dacă acesta beneficiează de bunurile respective. Ci vreau să mă asigur că nu au fost înstrăinate, așa cum am descoperit că una dintre mașini ar fi fost trecută de pe firmă pe persoană fizică, fără nicio hotărâre AGA”, a spus Reghecampf, pentru Cancan.

 

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Antena 1 le amendează pe Catinca și Calina după eliminarea de la Asia Express 2025. Cum s-a ajuns la această decizie
Fanatik.ro
Patru zodii cărora Dumnezeu le pune mâna-n cap din 16 septembrie de la ora 16.00. Protecție divină, noroc la bani și oportunități uriașe pentru ele
Capital.ro
Nicușor Dan îl poate face uitat pe Călin Georgescu. Mutarea care i-a cucerit pe suveraniști: V-am spus dintotdeauna!
Playtech.ro
Ce dimensiune trebuie să aibă o fosă septică pentru o casă cu 2, 3 sau 4 camere. Cât costă vidanjarea în 2025
Adevarul
„Diva lui Putin”, interzisă la Cluj. Academia de Muzică s-a răzgândit cu privire la concertul Anna Netrebko
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Mamele din România ar putea primi suma de 2.250 de lei, timp de un an
Cancan.ro
Ce a făcut Toto, fiul lui Ilie Dumitrescu, după accidentul cauzat. Avem SINGURELE IMAGINI
iamsport.ro
A auzit ce au scandat fanii Csikszeredei la meciul cu FCSB și s-a amuzat pe cinste: ”Când aveau impresia că arbitrii ar fi cu ei...”
MediaFlux
Când poate sta, de fapt, un bebeluș în fund? Greșeala făcută de mulți părinți
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor