Anca Alexandrescu, în stare de şoc după moartea lui Silviu Prigoană. „Plâng! Aseară mi-a dat mesaje să mă felicite”

Anca Alexandrescu, realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel de la Realitatea TV, a avut o primă reacţie imediat aflarea veștii că Silviu Prigoană a murit.
Filip Stan
12 nov. 2024, 16:00
Anca Alexandrescu, în stare de şoc după moartea lui Silviu Prigoană.
Anca Alexandrescu, în stare de şoc după moarta lui Silviu Prigoană. "Plâng! Aseară mi-a dat mesaje să mă felicite"

Anca Alexandrescu, în stare de șoc după moarta lui Silviu Prigoană. „Plâng pentru că aseară mi-a dat mai multe mesaje în timpul emisiunii să mă felicite pentru reportajul de la Valencia. Făcusem planul să mai facem emisiuni de dezvăluiri pentru că aveam foarte multe lucruri de spus despre cum Statul Paralel, efectiv, i-a distrus afacerea și i-a luat tot. A fost o primă apariție, dar iată că a fost ultima… înțeleg că a fost un accident stupid. Am fost prima care a aflat”, a spus Anca Alexandrescu.

Citeşte şi: Silviu Prigoană a murit la 60 de ani. S-a înecat cu mâncare la un restaurant din Brașov

„Era la masă cu cineva, nu era în București, a făcut un acces de tuse, probabil s-a înecat. A căzut la pământ… cel cu care era la masă a sunat la 112 și au încercat să-l resusciteze. A ajuns medicul acolo… nu au reușit, din păcate. Este o mare pierdere, în primul rând pentru presă, pentru că el a fondat, într-adevăr Realitatea TV și s-a bătut cu foarte multă guverne pentru ca această televiziune să supraviețuiască. Este unul din oamenii care a simțit pe pielea lui ce înseamnă Statul Paralel. A început să povestească săptămâna trecută și plănuiam să facem o următoare emisiune care să prezinte documente. Din păcate, acum nu o să mai poată”, a mai spus Anca Alexandrescu.

Citeşte şi: Ultimele imagini cu Silviu Prigoană. A vorbit despre începuturile în televiziune, cele șapte căsătorii, glume despre piciorul lipsă, la podcastul lui Bursucu

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Româncă, strigăt de disperare, după ce soțul a plecat de acasă! Și-ar fi părăsit familia pentru un alt român, pe care îl consideră “Creatorul”
Fanatik.ro
De ce a jucat Craiova cu frică. Analiza lui Andrei Vochin: „Filipe ‘Coelhinho’ trebuia să facă ce a făcut Tromso cu CFR Cluj”
Capital.ro
Ai încă buletinul vechi? Data după care nu îl vei mai putea folosi, chiar dacă este valabil
Playtech.ro
Schimbări pentru elevii care intră în clasa a IX-a. Mai mult timp pentru recapitulare și o materie nouă în locul dirigenției
Adevarul
„Ne-am îmbolnăvit toți”. Coșmarul unor români într-una dintre cele mai populare destinații din Albania: „Apa mirosea a canalizare”
wowbiz.ro
Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiat de 13 ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză contaminată cu E. coli
iamsport.ro
”Pe Nadia am întâlnit-o la mine acasă, era iubita lui Ștefan Bănică”. Brokerul fugar povestește reacția ”Zeiței” când i-a intrat în baie
MediaFlux
Următorul președinte al SUA. Secretul scos la iveală de Donald Trump
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România