Andreea Bănică, probleme grave de sănătate: „Așa dureri nu am avut vreodată. Abia respir, vorbesc”

Andreea Bănică se confruntă cu probleme de sănătate după ce s-a întors din vacanță. Vedeta este foarte activă pe rețelele sociale și împărtășește cu fanii multe dintre momentele sale. După ce a mărturisit că toată familia a fost bolnavă când a ajuns la schi, artista încă se confruntă cu stare de rău.
Alina Costache
11 ian. 2025, 10:22
Andreea Bănică, probleme grave de sănătate:

Andreea Bănică a ajuns acasă și se simte din ce în ce mai rău. A postat un mesaj pe Internet, în care le spune prietenilor virtuali că nu are dureri foarte mari de gât, nu poate să respire și nici să vorbească. Niciun medicament nu a ajutat-o până acum.

Am crezut că înfrâng boala asta, dar se pare că nu… Așa dureri de gât nu am avut vreodată. Abia respir, vorbesc… voce nu mai am, groaznic. Nicio pastilă nu mă ajută. Am rezistat până în ultima zi de vacanță„, este mesajul transmis de Andreea Bănică pe rețelele sociale.

Citește și: Moment rușinos pentru Andreea Bănică. Artista a fost dată afară din restaurant, care e motivul: „Mai penibil de atât nu se poate”

Andreea Bănică nu vrea să mai meargă la biserică

Andreea Bănică a fost puternic afectată de pierderea părinților săi, iar durerea i-a lăsat semne adânci în suflet. Această tragedie a făcut-o să își pună la îndoială credința, emoțiile trăite fiind de-a dreptul compleșitoare.

Inițial a fost supărată pe Dumnezeu, dar, cu timpul, a reușit să își găsească echilibrul și să depășească acele momente, învățând să ierte și concentrându-se mai mult pe muncă. Cu toate astea, legătura vedetei cu biserica s-a răcit destul de mult.

Eu nu pot să spun că am fost depresivă vreodată, am avut momente proaste în viața mea, dar a trebuit să mă ridic, să merg mai departe, nu aveam un iubit, un soț, nu aveam pe nimeni, necazurile cele mai mari le-am avut în tinerețe, când nu eram căsătorită. După aceea, nu am mai avut de ce să supăr, nu au fost lucruri urâte în viața mea, totul a luat o întorsătură frumoasă în viața mea”, a dezvăluit Andreea Bănică.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Ce prime se plătesc în marile companii de stat cu profituri de miliarde. Unde s-au tăiat bonusurile angajaților și unde au fost majorate
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Dacă numele tău de familie este pe această listă, eşti român 100%. Care este cel mai des întâlnit
Adevarul
România va plăti datoria istorică de 6,8 milioane de dolari pentru importul de bumbac fibră către SUA
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Ce se întâmplă cu plata medicamentelor. Decizie de ultimă oră luată de Guvern
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
A MURIT: Călin Georgescu e în doliu!. S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!