Andreea Marin, despre lecţiile vieţii: „Divorţul nu e o dramă. Până la urmă, doi oameni se pot potrivi sau ba”

Andreea Marin consideră că experiențele prin care a trecut au avut un rol crucial în formarea persoanei care este astăzi. Ea a amintit despre momentul dramatic din copilărie, când a pierdut-o pe mama ei.
Irina Dumitrescu
03 ian. 2025, 08:36
Andreea Marin, despre lecţiile vieţii:

Andreea Marin consideră că mariajul este o adevărată „loterie” și nu vede divorțul ca pe o dramă, ci ca pe o decizie normală atunci când doi oameni nu se mai potrivesc. După trei căsnicii, vedeta a ales să înceapă un nou capitol de fiecare dată, cu același curaj de a merge mai departe, deși viața i-a adus multe provocări și lecții importante.

Unul dintre momentele care au marcat-o profund a fost pierderea mamei, pe când avea doar nouă ani, în urma unui accident de mașină. Andreea Marin a păstrat amintirea mamei sale ca pe ceva sfânt și nu poate uita cum aceasta a murit în brațele ei, o durere care a influențat profund felul în care a perceput viața.

Suma colosală plătită de Ștefan Bănică și Andreea Marin pentru facultatea fiicei lor. Violeta va studia la un colegiu de prestigiu din SUA

Mama ei trăia pentru cele două fiice și pentru soțul ei, însă soarta a deschis o altă cale, separându-le pentru totdeauna. În cadrul unui podcast al lui Jorge, Andreea Marin a explicat ce reprezintă pentru ea divorțul, subliniind că nu consideră acest pas un semn al unei tragedii.

„Nu e o dramă un divorț, ca să fie clar. Până la urmă, doi oameni se pot potrivi sau ba, fiecare își poate vedea de drumul său, la un moment dat, dacă ajung la concluzia că nu mai merge împreună.

Fiecare poate trăi frumos într-o altă experiență. E o loterie, cum spunea tatăl meu!”, a spus Andreea Marin, exprimându-și convingerea că relațiile se schimbă și evoluează.

O fotografie în care Andreea Marin e plină de vânătăi pe față a împânzit internetul. Reacția vedetei: „Viața mea nu va mai fi niciodată la fel”

Andreea Marin consideră că experiențele prin care a trecut au avut un rol crucial în formarea persoanei care este astăzi. Ea a amintit despre momentul dramatic din copilărie, când a pierdut-o pe mama ei.

„Omul de azi sunt datorită tuturor acestor experiențe pe care le-am trăit. La 9 ani, viața mi-a oferit lecții dure. Am devenit brusc un om matur și am ales să îmi asum responsabilități de mică”, a declarat vedeta.

„Dacă nu îți cunoști drepturile, nu știi că poți apela la ele atunci când ești nedreptățită”, a mai adăugat vedeta.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
Dincolo de discuțiile de la summitul B9: pe ce loc e România în lume din punct de vedere militar. Clasamentele dezvăluie detalii surprinzătoare. Ce țări am întrecut și cine ne-a depășit
Capital.ro
Doliu în lumea artistică din România. A dus țara pe marile scene ale lumii: S-a suit la stele; un om cald și excesiv de modest
Playtech.ro
Taxă nouă pentru zborurile din Europa. Cât ar putea plăti în plus pasagerii avioanelor, suma nu este deloc mică
Adevarul
Victorie după 7 ani de umilințe: mama care a învins sistemul pentru a-și vedea agresorul fiicei după gratii: „Acum merg cu capul sus”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Caz șocant în Capitală! O femeie de 53 de ani, de profesie psiholog, și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul 8 al unui bloc
iamsport.ro
Patronul echipei din SuperLiga ar fi promis 8 transferuri și ”cea mai tare echipă din istoria clubului”. Edi Iordănescu, dorit ca antrenor
MediaFlux
ANAF, anunț pentru milioane de români. Ce se va întâmpla cu SPV. Adrian Nica: „Am stabilit foarte clar ceea ce ne propunem să facem”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi