Angajat al unui spital din Botoşani, BĂTUT CRUNT de 3 romi, în incinta instituţiei

Un brancardier al Spitalului Judeţean Săveni a fost lovit cu pumnii şi picioarele de trei romi care veniseră la urgenţe. Pentru că nu au fost preluaţi imediat de medic s-au răzbunat dur. Brancardierul a ajuns pe masa de operaţie cu ruptură de splină şi mai multe coaste fracturate.
Iulian Tudor
26 oct. 2014, 07:48
Angajat al unui spital din Botoşani, BĂTUT CRUNT de 3 romi, în incinta instituţiei

Franc C. de 55 de ani a venit la Camera de Gardă, împreună cu fiii săi, Raj C. de 25 de ani şi Suraj C. de 28 de ani, cerând să fie consultat de urgenţă sau să fie trimis la Botoşani, pentru că se simte rău. Medicul de gardă le-a cerut să stea la rând, dat fiind că simptomele prezentate de bărbatul de 55 de ani nu cereau o intervenţie imediată. Când au auzit acest lucru, cei trei bărbaţi s-au enervat şi au început să facă scandal, potrivit 7est.ro.

Încercând să-i calmeze, asistentul Felix Z. a fost lovit cu un dos de palmă. Mai multe lovituri a încasat, însă, brancardierul Costel T., deşi el nu avea cum să-l ajute pe pacient.

Acesta a ales să-şi continue tura până dimineaţa. Abia după aceea, colegii l-au trimis cu ambulanţa la Botoşani. Acolo s-a constatat că starea este foarte gravă, el suferind o ruptură de splină, dar şi mai multe fracturi costale.

Cei trei romi au fost amendaţi cu câte 500 de lei, iar cel care se presupune că l-ar fi bătut pe brancardier s-a ales cu dosar penal.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Ce prime se plătesc în marile companii de stat cu profituri de miliarde. Unde s-au tăiat bonusurile angajaților și unde au fost majorate
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Dacă numele tău de familie este pe această listă, eşti român 100%. Care este cel mai des întâlnit
Adevarul
România va plăti datoria istorică de 6,8 milioane de dolari pentru importul de bumbac fibră către SUA
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Ce se întâmplă cu plata medicamentelor. Decizie de ultimă oră luată de Guvern
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
A MURIT: Călin Georgescu e în doliu!. S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!