Anonymous a piratat Banca Centrală a Rusiei. Asociația va scoate la lumină documente-bombă cu acorduri secrete

O nouă lovitură pentru Kremlin. Anonymus a anunţat că a piratat Banca Centrală a Rusiei. Grupul de hakeri ar fi pus mână pete nu mai puțin de 35.000 de documente.
Alina Costache
24 mart. 2022, 10:12
Anonymous a piratat Banca Centrală a Rusiei. Asociația va scoate la lumină documente-bombă cu acorduri secrete

Anonymous a piratat Banca Centrală a Rusiei. Grupul va face publice fişierele în următoarele 48 de ore. Cei de la Anonymus au declarat şi că au piratat site-urilor unor companii a căror activitate încă este în desfăşurare pe teritoriul Rusiei.

Anonymous a piratat Banca Centrală a Rusiei. Asociația va scoate la lumină documente-bombă cu acorduri secrete

”Colectivul Anonymous a piratat Banca Centrală a Rusiei. Peste 35.000 de fişiere vor fi publicate în 48 de ore, cu acorduri secrete”, au transmis hacckerii de la Anonymus, care au postat şi câteva site-uri pe care au reuşit să le pirateze ce aparţin unor companii care sunt active şi pe teritoriul României: Auchan, Dechatlon şi Leroy Merlin.

În urmă cu câteva zile, grupul de hackeri Anonymous, care duce un „război cibernetic” împotriva Rusiei de când a invadat Ucraina, anunţă joi că a piratat serverele Serviciului rus de securitate (FSB).

Anonymous a dezvăluit, de asemenea, o convorbire sensibilă între preşedintele rus Vladimir Putin şi ministrul Apărării, Serghei Şoigu. „Tango Down” anunţă Anonymous pe Twitter piratarea serverelor serviciilor secrete ruse FSB (fostul KGB), o expresie folosită în armată pentru semnalarea doborârii unui inamic. Grupul anunţă în acelaşi tweet că a piratat şi serverele altor instituţii ruse. Anonymous citează în acest sens site-urile ofciale ale Primăriei Moscovei, Guvernului Federaţiei ruse şi Ministerului rus al Sporturilor.

Citește și: Profeţia Sfântului Iona din Odessa despre războiul din Ucraina: „Războiul va începe cu o țară mică, mai mică decât Rusia. Și acesta va fi începutul celui de-al Treilea Război Mondial”
Înainte de a lansa atacuri asupra site-urilor companiilor care sunt active în Rusia, hackerii au făcut apel la acestea să îşi înceteze activitatea şi să respecte măsurile luate împotriva invadatorilor.    ”Să vă opriţi imediat activitatea în Rusia dacă vă este milă de oamenii nevinovaţi care sunt masacraţi violent în Ucraina. Timpul se scurge. Noi nu iertăm. Noi nu uităm”, a postat grupul Anonymus recent.

Citește și: Cum arată camionul electric cu dotări SF din China care vrea să rivalizeze cu Tesla Semi. Homtruck are conducere autonomă, radar ultrasonic, dar şi maşină de spălat! FOTO&VIDEO
 

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Atenție, Craiova! Ce gol de senzație a dat cel mai în formă atacant al lui Vitebsk înainte de duelul din Liga Campionilor cu Universitatea. Video
Capital.ro
Statul oprește plata alocațiilor pentru copii. Zeci de familii rămân fără bani. Motivul invocat de stat
Playtech.ro
Cât trebuie să câștigi pentru o pensie de 4.000 de lei. Exemplu de calcul după legea pensiilor din 2026
Adevarul
Leguma care poate pune în pericol glanda tiroidă. Cine trebuie să fie atent la consumul ei, potrivit medicilor
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Ce pachet de acțiuni deține, de fapt, Andrei Nicolescu la Dinamo: ”Atât mai am după ultima actualizare”
MediaFlux
Notificare privind consumul de energie electrică. Românii vor primi alertă înainte de o factură mai mare
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?