Antrenorul Stelei, acuze grave: „Keşeru, călcat pe cap. Asistentul vorbea în maghiară cu Sepsi”

ASA - STEAUA 1-0. Constantin Gâlcă, antrenorul celor de la Steaua, a spus pentru Dolce Sport la finalul meciului pierdut de echipa sa la Târgu Mureș că arbitrul Isvan Kovacs a dezavantajat campioana.

26 oct. 2014, 20:43

ASA – STEAUA 1-0. „Ar fi fost bine ca rezultatul să se câștige pe teren, fără ajutorul nimănui. Mureșan trebuia eliminat în prima repriză, când a lovit cu cotul, a fost penalty la Tănase, pe Keșeru l-a călcat pe cap în fața noastră.

Asistentul Nogy vorbea în maghiară cu Sepsi. Îmi pare rău, dar suntem în România, trebuie să vorbim românește. E incredibil ce s-a întâmplat astăzi pe teren” – a spus Constantin Gâlcă la Dolce Sport.

Formaţia Steaua a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa ASA Târgu Mureş, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii I, în care tehnicianul Constantin Gâlcă a fost nevoit să facă toate cele trei schimbări în primele 29 de minute, din cauza unor accidentări.