Anunţ de ultima oră despre Mihai Leu. Vezi ce i-au spus medicii după ce a fost operat a doua oară de cancer

Dupa sase luni de chin, in care a suferit doua interventii chirurgicale si tratamente cu citostatice, Mihai Leu poate rasufla usurat. Dupa ultimele analize efectuate la o clinica din Viena, medicii l-au anuntat pe fostul pugilist ca a fentat boala.
Alina Costache
12 iul. 2015, 17:16
Anunţ de ultima oră despre Mihai Leu. Vezi ce i-au spus medicii după ce a fost operat a doua oară de cancer

Luni se împlinesc şase luni de când Mihai Leu, primul român devenit campion mondial la box profesionist, a suferit prima intervenţie chirurgicală în lupta cu cancerul la colon.

Mihai Leu a suferit prima intervenţie chirurgicală împotriva cancerului la colon pe 15 decembrie 2014, la un spital din Bucureşti, iar pe 13 februarie 2015 a mai fost operat o dată. Lupta cu boala pe care a moştenit-o de la tatăl său l-a dus la Viena, unde a făcut chimioterapie.

Vezi şi: MIHAI LEU a făcut a patra şedinţă de CHIMIOTERAPIE. Cum arată acum FOTO

In urma cu cateva saptamani, Mihai a mers, din nou, la Viena, pentru un control medical, iar vestile primite de la cadrele medicale i-au umplut sufletul de bucurie:

„In acest moment, nu mai are celule canceroase in corp, a invins boala. A reusit sa se mai ingrase, arata foarte bine. Se bucura de viata, are o multime de planuri, de proiecte. Este constient ca a trecut printr-o experienta cumplita si are mare grija de el. Sotia si fiul au fost cei care l-au incurajat mereu, care l-au facut sa isi pastreze spiritul de invingator. Va merge o data la trei luni la control, la Viena, pentru a se asigura ca boala nu a recidivat. Si Mihai mai are un motiv de bucurie. Fiul lui a terminat anul acesta scoala”, a declarat un apropiat al fostului mare campion, pentru CANCAN.ro.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Juri Cisotti, portret de fotbalist: „Ai mei știu că sunt puțin nebun”. Interviu exclusiv
Capital.ro
Amendă de 6.000 de lei pentru români de Crăciun și Revelion. Interzis pentru românii care stau la bloc
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Ce înseamnă, de fapt, Ajunul Crăciunului și de ce este considerat o noapte magică
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend