Ar fi fost viralul anului: cum a evadat Anca Neacşu din primăria oraşului Bistriţa. „Au filmarea!”

Anca Neacșu, fostă membră a trupei ASIA, a dezvăluit o întâmplare amuzantă și inedită care i s-a întâmplat după un concert susținut în Bistrița.
Filip Stan
07 aug. 2024, 10:36
Ar fi fost viralul anului: cum a evadat Anca Neacşu din primăria oraşului Bistriţa.
Ar fi fost viralul anului: cum a evadat Anca Neacşu din primăria oraşului Bistriţa. "Au filmarea!"

Ar fi fost viralul anului: cum a evadat Anca Neacşu din primăria oraşului Bistriţa. După un spectacol, artista a fost cazată în camera de protocol a primăriei, deoarece alte opțiuni de cazare nu erau disponibile sau erau prea departe. A doua zi, fiind duminică, primăria era închisă și nu era nimeni care să o ajute să iasă din clădire. Astfel, Anca Neacșu a fost nevoită să „evadeze” pe geam, împreună cu bagajele sale.

„O peripeție foarte tare… Am cântat seara, pe la 1 noaptea undeva, în Bistrița, și trebuia să plecăm a doua zi, tot așa, venea ziua mea, anul trecut, plecam în concediu cu sora mea, cu mama mea. Eram fericită, cu gândul la colacul meu de înot. Am zis că nu are rost să plecăm la București, să avem probleme pe drum. Am zis să stăm puțin să dormim. Domnii organizatori au zis că ne duc la nu știu ce pensiune, dar nu au făcut curat, dar e puțin departe, nu știu ce. Le-am spus că nu avem timp, așa că ne-au lăsat să stăm în primărie, în camera de protocol”, a povestit Anca Neacșsu pentru Antena Stars.

Citeşte şi: Elena, soția lui Ianis Hagi, apariție de mii de euro pe plajă. Tânăra a fost surprinsă alături de fiica lui Gigi Becali

Vedeta a aflat ulterior că totul a fost surprins de camerele de supraveghere ale primăriei, iar cei care i-au arătat filmarea i-au spus că ar fi putut deveni virală dacă imaginile ar fi fost publicate. Artista a reușit să plece, mașina fiind parcată lângă gardul primăriei, ceea ce i-a facilitat escapada.

„Duminică dimineața nu era nimeni în primărie, primăria închisă. Ce crezi că am făcut? Am sărit pe geam. Cei din primărie mi-au zis că au camere și că dacă îmi dădeau filmarea puteam să devin virală. Am sărit așa, ca-n filme. Întâi bagajele și apoi noi. Norocul nostru a fost că mașina era după gardul primăriei, că altfel rămâneam acolo”, a mai spus Anca Neacşu.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Cristiano Ronaldo și-a luat mașină în valoare de peste 1 milion de euro. Ce preferințe a avut fotbalistul
Capital.ro
Se pune poprire pe conturi și salariu. Banca transmite notificări și dă termen de 30 de zile. Românii care trebuie să achite banii de urgență
Playtech.ro
Ce reprezintă stelele unui hotel. Diferenţele clare între o cazare de trei şi patru stele
Adevarul
Cât de mare a riscul ca europenii să intre în război cu Iran: „Trebuie acoperire aeriană, portavioanele vor fi cele ale francezilor și britanicilor”
wowbiz.ro
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu! Va reveni sau nu antrenorul pe banca tehnică: „O perioadă foarte dificilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS A fost prins bărbatul suspectat că i-a luat viața fetei de 18 ani găsită pe un câmp din Bihor. Acesta se ascundea într-un lan de rapiță
iamsport.ro
Cristi Chivu, sfătuit să plece de la Inter Milano: ”Eu așa aș face!”. Ce echipă ar fi ideală pentru antrenorul român
MediaFlux
Documente secrete despre OZN-uri. Departamentul de Război al SUA a făcut publice imagini și relatări spectaculoase FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi