Arbitru mort la 46 de ani

Sebastien Desiage, fost arbitru în Ligue 1 şi preşedinte al Sindicatului Arbitrilor de Fotbal de Elită (SAFE) a încetat din viaţă, joi, la vârsta de 46 de ani.
Filip Stan
10 sept. 2020, 14:44
Arbitru mort la 46 de ani

Sebastien Desiage a arbitrat timp de opt sezoane în Ligue 1. Ultimul său meci din primul eşalon a fost PSG – Angers, din data de 13 martie 2018. În 2018 el a fost diagnosticat cu o boală care urma să îl doboare. În iunie 2019, Desiage a reuşit să revină pe teren şi în 16 august 2019 a arbitrat meciul Toulon – Ajaccio, din liga a treia. Apoi el a fost nevoit să îşi reia lupta cu boala.

“Sebastien Desiage ne lasă într-o tristeţe imensă. A fost un coleg, un camarad de drum, un prieten fidel care deja ne lipseşte mult”, se menţionează pe site-ul sindicatului arbitrilor francezi.

Desiage era căsătorit şi avea trei copii.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Veste mare pentru locuitorii dintr-un oraș istoric. Noul stadion de 83.600.000 de euro este gata să fie dat în folosință
Capital.ro
Românii renunță la Călin Georgescu. Cifrele care dovedesc cum pierde influența. S-a prăbușit de 30 de ori
Playtech.ro
Cât costă un an de vechime în muncă în 2026. Devine mai scump de la 1 iulie
Adevarul
Întoarcerea acasă: chirurgul cardiovascular care a ales România după Franța și Luxemburg
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sergiu, tânărul împușcat în Italia a fost înmormântat! Imaginile DURERII cu momentul în care mam... Vezi mai mult
iamsport.ro
L-a umilit pe Becali de față cu toți jucătorii, apoi l-a păcălit să îl lase să plece gratis la Rapid: ”Trădător! Ăla e dușmanul meu, nu ai cum să ții cu el”
MediaFlux
Rusia își avertizează cetățenii să evite Republica Moldova. Care sunt motivele
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend