ASA Tg. Mureş – CSMS Iaşi 1-1 în etapa a 22-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

ASA Tg. Mureș și CSMS Iași au terminat la egalitate, scor 1-1, al doilea meci al etapei a 22-a, disputat vineri.

11 dec. 2015, 20:38

Prima repriză a fost una echilibrată, cele două echipe alternînd momentele bune. În minutul 45, CSMS Iași a dat lovitura și a deschis scorul în minutul 45. Golubovic a marcat cu un șut din doi metri, stabilind rezultatul la pauză. În a doua parte, CSMS Iași a renunțat la a mai ataca, iar mureșenii au controlat partida, dar au irosit multe ocazii. În minutul 86, fundașul Ionuț Balaur a stabilit scorul final, marcînd cu un șut de la marginea careului.

ASA Tg. Mureș – CSM Iași 1-1 VIDEO

Balaru 86′ / Golubovic 45

După acest egal, ASA rămîne pe locul șase, ultimul care asigură prezența în play-off, cu 32 de puncte, iar CSMS Iași este un loc mai jos, cu 29 de puncte.