ASA Tg. Mureş s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii după 2-0 cu Gaz Metan

ASA Tg. Mureș s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în fața lui Gaz Metan Mediaș, pe terenul acesteia.

10 aug. 2016, 16:24

Golurile, care au venit târziu, s-au datorat lui Ianis Zicu (minutul 74) și Norbert Feketics (80). Pentru ASA a fost primul meci după venirea antrenorului Dan Alexa.

Nou promovata Gaz Metan și-a creat mai multe situații clare de gol însă ocaziile ratate s-au răzbunat.În sferturile de finală, ASA Tg. Mureș va întâlni învingătoarea din meciul CFR Cluj — CS Universitatea Craiova.

Gaz Metan Mediaș – ASA Târgu Mureș 0-2 (0-0)