Liga 1. Campioana rămâne fără victorie în play-off, Dinamo a câştigat la Giurgiu

ASTRA - DINAMO 1-2, în ultimul meci al etapei a 5-a din play-off-ul Ligii 1. Toate cele trei goluri au fost marcate în repriza secundă, de Rivaldinho (min. 83) şi Bumba (min. 85), pentru "câini" şi, respectiv Săpunaru (min. 90+3), pentru gazde.

10 apr. 2017, 15:17

Dinamo a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii I, în care cele două goluri ale oaspeţilor au fost marcate într-un interval de două minute.

Au înscris Rivaldinho ’83 şi Bumba ’85 pentru Dinamo, respectiv Săpunaru ’90+3 pentru Astra.

0-1: Rivaldinho a deschis scorul din 13 metri, după o pasă de la Nistor.

0-2: Bumba a înscris cu o „scăriţă” din 14 metri.

1-2: Săpunaru a stabilit scorul final împingând mingea în poartă de la doi metri.