Atentate la Bruxelles: Au fost IDENTIFICAŢI autorii atacurilor. Sunt fraţii Khalis şi Ibrahim el-Bakraoui

Khalid El Bakraoui a fost identificat ca fiind autorul atacului de la metroul din Bruxelles, iar fratele său, Ibrahim, ca fiind cel care a comis atacul pe aeroport, au informat surse oficiale.
Sânziana Stancu
23 mart. 2016, 12:42
Atentate la Bruxelles: Au fost IDENTIFICAŢI autorii atacurilor. Sunt fraţii Khalis şi Ibrahim el-Bakraoui

Khalid El Bakraoui a fost identificat ca fiind autorul atacului de la stația de metrou Maelbeek din Bruxelles, în timp ce fratele său, Ibrahim a fost identificat ca unul dintre autorii atentatelor de la aeroportul Zaventem, a declarat miercuri Procurorul General al Belgiei, informează surse oficiale citate de AFP. 

Procurorul General al Belgiei a mai declarat că Ibrahim, care a comis atentatul kamikaze pe aeroportul Zaventem din Bruxelles, a lăsat un testament pe computerul său care a fost descoperit ulterior de către anchetatori, scrie presa belgiană.

Khalid s-a detonat în staţia de metrou Maelbeek. Procurorul federal al Belgiei a confirmat numele lui Khalid El Bakraoui,  în cadrul unei conferinţe de presă. Încă doi bărbaţi urmează a fi identificaţi.

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Adevărul despre averea lui Dani Mocanu. Dezvăluirile avocatului care l-a refuzat pe manelist: „Asta afișează pe rețele sociale”
Capital.ro
Se implementează certificatul auto digital. Unde s-a luat oficial decizia: Șoferii trebuie doar să arate telefonul
Playtech.ro
Grupa a II-a de muncă. Puncte şi spor de vechime, în 2025
Adevarul
Scandal fără precedent la Miss Universe: reprezentanta Mexicului, insultată de director. Mai multe concurente au părăsit sala
wowbiz.ro
BREAKING! Dani Mocanu, condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fără dubii! Radu Banciu a spus ce rezultat va înregistra Anca Alexandrescu la alegeri: ”Asta i-am transmis”
MediaFlux
O bancă poate lua bani din cont fără notificare. Condiții pentru această decizie
stirilekanald.ro
El este românul care a murit în Dublin, după ce a fost înjunghiat în inimă. Victor avea doar 23 de ani
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai