ATENŢIE ŞOFERI! Hoţii au găsit o nouă metodă de a fura din maşini

Hoţii au găsit o nouă metodă prin care fură din maşini. Infractorii distrag atenţia şoferilor folosind o simplă curea din cauciuc pe care o prind de anvelopele maşinilor.
Alina Costache
05 feb. 2019, 06:38
ATENŢIE ŞOFERI! Hoţii au găsit o nouă metodă de a fura din maşini

Hoţii pun banda de circa 60-70 de centimetri la anvelopa din faţă a maşinii, atunci cand proprietarii nu sunt prin preajmă şi îşi urmăresc victimele. În momentul în care şoferul va pleca cu autoturismul, banda de cauciun din faţa anvelopei va produce un zgnomot.

Şoferul va opri maşina pentru a vedea ce se întâmplă, iar în acel moment hoţul profită şi poate fura tot ce găseste pe bancheta din spate.

Poliţiştii trag un semnal de alarmă şi îi avertizează pe şoferi să aibă grijă de bunurile lor.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Ultimele vești despre starea de sănătate a lui Cornel Dinu! Anunțul făcut de un apropiat: „Îl simți din voce. Nu este ușor”
Capital.ro
Raportul CSAT din 2024. De ce s-au anulat alegerile? Ce spune despre Călin Georgescu și Rusia
Playtech.ro
La ce foloseşte gaura din mânerul tigăilor: nu este pentru agăţat sau curăţat
Adevarul
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Prietenii lui Marco, gest impresionant chiar înainte de înmormântare. Postarea care a îndurerat pe toată lumea
iamsport.ro
Tamaș a intrat prin video la emisiune și a lăsat mască pe toată lumea: ”Băi, nebunule, suntem în direct! Nu ești sănătos la cap, oprește-te”
MediaFlux
Armistiţiu de Crăciun, propus de Ucraina. Condiția ridicată de Kremlin
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde