AUSTRIA – UNGARIA 0-2 în Grupa F de la EURO 2016

AUSTRIA-UNGARIA 0-2. Rezultat neaşteptat, marţi, în primul meci din Grupa F de la EURO 2016. Ungaria s-a impus cu 2-0 în faţa Austriei, deşi pornea cu şansa a doua. Austria a jucatz în 10 din min. 66, după eliminarea lui Dragovic. Szalai, min. 63, şi Stieber, min. 87, au marcat pentru Ungaria.

14 iun. 2016, 17:48

AUSTRIA-UNGARIA 0-2. După un început mai bun al Austriei, cu o bară a lui Alaba în minutul 1, ungurii au ripostat pe finalul primei părţi când Dzsudzsak a trimis puţin pe lângă bara austriecilor. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 63 de Szalai, care a primit o pasă în adâncime de la Kleingheiler. Patru minute mai târziu, austriecii au rămas în 10 după ce Dragovic a văzut al doilea caratonaş galben pentru un fault. Scorul final a fost stabilit de Stieber, în minutul 87, care a fost găsit cu o pasă superbă pe lângă fundaşii adverşi şi şi-a încheiat cursa cu un gol peste portar.

AUSTRIA-UNGARIA 0-2 (0-0)

Szalai 63, Steieber 87

AUSTRIA: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Baumgartlinger, Alaba – Harnik (Schopf 78), Junuzovic (Sabitzer 59), Arnautovic – Janko (Okotie 64).

UNGARIA: Kiraly – Fiola, Guzmics, Lang, Kadar – Gera, Nagy – Nemeth (Pinter 89), Kleinheisler (Stieber 79), Dzsudzsak – Szalai (Priskin 69).