Autogol din degajare. Cea mai amuzantă gafă a săptămânii VIDEO

Portarul lui Galatasaray, Fernando Muslera, a degajat nefericit în picioarele unui coechipier, de unde mingea s-a întors în plasă.

26 feb. 2013, 15:21

Galatasaray Istanbul i-a transferat în această iarnă pe olandezul Wesley Sneijder şi ivorianul Didier Drogba, dar asta nu-i scuteşte pe jucători turci de ridicol. După un egal dezamăgitor pe teren propriu, în Champions League, cu Schalke, pentru Galata a urmat un şoc încă din primul sfert de oră al meciului cu formaţia lui Bogdan Stancu, Orduspor.

Portarul Fernando Muslera s-a grăbit să degajeze balonul, dar acesta l-a nimerit în picioare pe unul dintre coechipieri, mijlocaşul Selçuk Inan, de unde s-a întors în poartă. Aşa s-a deschis scorul, dar în final Galata a câştigat cu scorul de 4-2, după ce a fost condusă cu 0-2 la pauză.