Autogol incredibil, în prelungiri. Un spaniol a înscris printr-un lob, cu călcâiul VIDEO

Ernesto Galan, de la formaţia Xerez, a marcat un autogol spectaculos în prelungirile meciului cu Sabadell, el învingându-şi propriul portar cu o execuţie magnifică. A fost unicul gol al repectivei partide.

27 feb. 2013, 21:17

O asemenea execuţie pretenţioasă figurează pe toate genericele atunci când este transformată în gol, însă atunci când ea produce un autogol, faza rămâne de neuitat. În liga a doua spaniolă s-a petrecut o astfel de acţiune antologică, iar protagonistul ei a fost Ernesto Galan, fundaşul formaţiei Xerez.

În minutul 5 al prelungirilor, acesta a încercat să respingă mingea cu călcâiul, însă nu a făcut decât să lobeze mingea peste portar, autogolul fiind de-a dreptul fantastic. A fost o execuţie de trei puncte, formaţia sa fiind învinsă de Sabadell, cu scorul de 0-1.