Bară-gol de la 85 de metri! Gol fabulos marcat de un portar, din propriul careu VIDEO

Portarul brazilian Jhonatan este autorul celui mai spectaculos gol marcat zilele acestea, el înscriind direct din degajare, de la peste 80 de metri.

09 mart. 2015, 13:05

Condiţiile de joc erau înfiorătoare, o ploaie torenţială şi terenul îmbibat cu apă, lucru care făcea imposibilă orice combinaţie între jucători. În astfel de cazuri se marchează din întâmplare, cu şuturi puternice.

Vezi şi Un autogol care face înconjurul lumii. Greşeala de tot râsul a unui fundaş VIDEO

Poate că mulţi înaintea lui Jhonatan au încercat să-l surprindă pe portarul advers, însă lui Jhonatan, portarul formaţiei Operario, i-a ieşit de minune. Execuţia sa, direct din degajare, s-a oprit în poarta adversă, după ce în prealabil a lovit transversala.

Vezi şi Cel mai HAZLIU gol al anului. Un portar se împiedică de minge şi provoacă o fază absurdă VIDEO

Golul a fost marcat în prelungirile primei reprize, iar Operario a câştigat cu 2-1 pe terenul lui Nacional PR, în etapa a 7-a a Campionatului Paranaense.