BARAJ CM 2014. Super-execuţia cu care Cavani a răpus Iordania. Adversarii au început să plângă VIDEO

Naţionala Uruguayului a învins cu 5-0 în deplasare Iordania, la Amman, miercuri, în manşa întâi a barajului de calificare la Cupa Mondială 2014, naţionala sud-americană fiind acum practic sigură de prezenţa la turneul final din Brazilia.

13 nov. 2013, 18:17

Reprezentativa Uruguayului a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 5-0 (2-0), reprezentativa Iordaniei, în prima manşă a barajului pentru calificarea la Cupa Mondială din 2014.

Golurile au fost marcate de Maxi Pereira ’22, Stuani ’42, Lodeiro ’69, C. Rodriguez ’78 şi Cavani ’90+2. Alvaro Pereira, fostul fotbalist al lui CFR Cluj, a intrat pe teren în minutul 70 şi a pasat decisiv la al patrulea gol al echipei sale.

La gazde, Thaer Bawab, atacantul lui Gaz Metan Mediaş, a evoluat din minutul 53.

Returul va avea loc la Montevideo, pe 20 noiembrie.