Bărbat găsit ÎNECAT în râul Someşul Mare

Un bărbat în vârstă de 62 de ani a fost găsit joi după-amiază înecat în râul Someşul Mare, în zona balastierei din satul Floreşti, judeţul Bistriţa-Năsăud, cel mai probabil acesta decedând în timp ce se afla la pescuit.
Marius Neagu
18 sept. 2014, 14:03
Bărbat găsit ÎNECAT în râul Someşul Mare

Bărbatul a fost găsit plutind cu faţa în jos în zona balastierei, fiind nevoie de intervenţia unui echipaj cu barcă pentru scoaterea cadavrului din râu, potrivit Agerpres.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistriţa-Năsăud, Oana Andreica, bărbatul a fost identificat în persoana unui bistriţean în vârstă de 62 de ani, care locuia în Floreşti. Din declaraţiile familiei, bărbatul ar fi fost văzut ultima dată de rudele sale înainte de prânz şi cel mai probabil acesta a plecat la râu pentru a pescui.

Soţia celui decedat a informat, de asemenea, că bărbatul era în evidenţele medicale cu afecţiuni cardiace, motiv pentru care poliţiştii suspectează că acesta ar fi suferit un infarct. Cadavrul a fost transportat la morgă în vederea efectuării necropsiei, care va stabili exact cauzele decesului.

CITEŞTE ŞI Un bărbat s-a ÎNECAT în fântâna arteziană de la Piaţa Naţiunile Unite din Capitală

DailyBusiness
Zeci de români, țepuiți pentru o vacanță în Zanzibar. Au plătit în jur de 73.000 de euro: „Nu a existat niciodată intenția de a fi organizată”
Spynews
Ce bine arată Mara Banică în costum de baie, în Maldive! Imagini senzaționale cu prezentatoarea de la Antena Stars | VIDEO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Descoperire uimitoare făcută de o femeie. Peste ce a putut să dea într-un parc. „M-am pus în genunchi și am început să plâng”
Capital.ro
România a pierdut-o pe cea mai mare cântăreață a tuturor timpurilor. A cucerit scena și televiziunea cu vocea sa
Playtech.ro
Cea mai mică pensie din România? Cât primește un pensionar care a muncit o singură zi
Adevarul
„Țiganii, țiganii”. „Intelectualii” kosovari, trivialități la adresa românilor, după victoria FCSB de la Priștina
wowbiz.ro
Accident grav pe Autostrada Soarelui! Nouă mașini au fost implicate, iar traficul blocat. Breaking news
Evz.ro
Vară de coșmar în turism, după ce sute de mii de oameni au devenit ținta celor mai mari fraude
Prosport.ro
Apariția care le-a tăiat respirația. Cea mai frumoasă prezentatoare TV din Albania a atras toate privirile
kanald.ro
Un bărbat din Reșița a murit ars de viu, după ce baraca în care se adăpostea a ars ca o torță
Cancan.ro
De ce a lipsit Nicușor Dan de la Ziua Marinei? Motivul ireal pentru care tocmai Comandatul Suprem nu e prezent
iamsport.ro
Ionuț Chirilă i-a zăpăcit pe jucători cu un singur cuvânt. Toți au sărit pe Google: 'Nu știa nimeni ce înseamnă'
MediaFlux
Cresc mai multe taxe pentru români! Iată lista
stirilekanald.ro
Cine sunt soții implicați în accidentul de la Tg Frumos: Andrei a murit, Cătălina și cele două fetițe sunt în stare critică
Horoscop rune 15 august 2025. Mesaje importante pentru nativi în această zi